Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. hányszor kell pelenkát...

Kb. hányszor kell pelenkát cserélni fél éves korig, és utána?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Én minden etetés után kicseréltemfél évesen napi 5ször evett a babám. De volt hogy napi 7is elment ha volt plussz kaki.
2010. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan úgy, ahogyan az első írta :)
2010. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintén... etetések után, vagy ha érzem, hogy van kaki, akkor peluscsere függetlenül a kortól. 1 éves most.
2010. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

kb 5500 pelenkacsere fél éves korig, egy éves korig pedig még kicsit több, mint az 5500 fele, aztán egy éves koron túl még csökken ez a szám kicsit kevesebb mint a felére és stagnál a pelusos kor végéig.

(persze ez átlag, ennél lehet kicsit többett és kevesebbet is használni)

2010. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó jól megmondta, amúgy pontatlanul fogalmaztam, peluscsere/nap-ra gondoltam. :-)

Egyébként a kérdést azért tettem fel, mert 18 mosható pelusom van (ebből 16 db csak 10 kg-ig, kb. fél éves korig jó), kíváncsi voltam, elég -e a mennyiség, ha 2 naponta szeretnék mosni...

2010. nov. 30. 22:40
 6/8 anonim válasza:
62%

Azzal már ne is törődjetek, hogy ez mennyi le nem bomló szemetet termel a bolygónak!

Nyugodtan leugathattok, hogy a babapopsi a legfontosabb a világon, de mire a gyerek felnő, már nem lesz neki tiszta víz és levegő!

2010. nov. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bizony, az eldobható pelus sok szemetet eredményez. De a mai világ sajnos ilyen. Amin lehet, én is spórolok, de ennyi erővel ne vegyen az ember tejet, olajat, felvágottat, és még 1000 meg 1000 terméket, mert minden csomagolva van, és mindenből szemét lesz. Ha mosható pelust használ az ember, akkor ugyan szemetet nem termel, viszont mosóport használ többet, ami a víznek nem tesz jót, és a mosóport, öblítőt is csomagolják valamibe. Semmiképp nem ugatlak le, mert a Te gondolkodásod a jó, csak sajnos nem lehet már nomád életet élni a mai világban. De szép lenne, ha egy tanyán élnék állatokkal, hatalmas földdel, és magamnak termelném a természetes ételeket... Terveztünk is ilyet a párommal, csak ahhoz is hatalmas tőke kell. Így marad az előrecsomagolt étel, és az eldobható pelus...
2010. dec. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi is pont emiatt moshatózunk majd, de nem mosóporral mosunk, hanem mosódióhéjjal, ami nem vegyszer. :) Így meg lehet oldani. Ráadásul olcsóbb is, mint a mosópor!

De ez már itt off, ne essetek egymásnak. :)

2010. dec. 1. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!