Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1 éves és nemrég...

Kisfiam 1 éves és nemrég állapították meg az izom hypotoniát. A Dévény-módszeren kívül tényleg nincs más lehetőségünk?

Figyelt kérdés
Azért ezt elképesztőnek találom, hogy erre nincs tb által finanszírozott ellátás, vagy csak én nem néztem eléggé utána? Az orvos szerint csak a Dévény-módszer segíthet, de ezt valahogy nem tudom elhinni....
2010. nov. 30. 19:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Most sok Dévényes kommentet olvasok és azt látom, hogy van aki 4-5-6e-t fizet, míg van akinek egyátalán nem kell. Ez hogy van? Mi alapján dől el, hogy ki fizet és ki nem?
2010. nov. 30. 20:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Miskolcon lett volna lehetőségünk TB alapon Dévény-tornával kezeltetni a fiunkat. 2 hónapig kellett volna sorban állni, mert az egész térségre csak egy ilyen gyógytornászt finanszíroznak. A fiunk ekkor 5 hónapos volt, és tudtam, hogy a Dévény akkor a leghatákonyabb, ha 5 hónapos kor előtt elkezdik. Így bevállaltunk, hogy fizetjük, és járatjuk magánba.


Nem bántam meg. 3 hónap alatt behozta a mozgásfejlődési lemaradását, elnűnt a törzsi és végtagi asszimetriája, eltűnt a hipotóniája.

2010. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

gyógytornász vagyok.

létezik tb által finanszírozott gyógytorna is, ami hatékony lehet a kisfiadnak. (a szakorvos ír kezelőlapot, jelentkezel vele a gyógytornásznál és már megy is a kezelés. írhatnak ki 15 alkalmat és akkor hosszabbítani kell, de ilyen esetben nálunk ún. "végtelenített" tornát írnak ki - mi így hívjuk. addig kezelünk, amíg kell, időnként visszaviszed a dokihoz kontrollra a gyermeked.)


a dévény-módszer viszont a "sima" (fejlődésneutológia) gyógytornánál sokkal hatékonyabb!!!! (ezért szeretném én is ezt elvégezni, de csak 2012-ben indul új képzés.) a saját szememmel láttam mennyivel jobb! addig én is azt hittem, hogy ez egy jó pénzkereseti módszer csak és túl van sztárolva. de azt kell mondanom, hogy nem így van. rövidebb idő alatt lehet vele sokkal jobb eredményeket elérni.


viszont ezt nem finanszírozza a tb.

aki pedig végzett dévény-módszert, nem fogja ingyen adni a tudását, mert horror összegbe kerül a 4 féléves képzés, aminek az árát szeretné a gyógytornász visszatermelni.

2010. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ezek szerint rosszul tudom, mégis finanszíroz vmennyi dévény tornát a tb. a mi környékünkön erről nem tudok ( talán az egész megyében), általában maszek úton történő kezelésekről szól a dolog.
2010. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak ingyenesen lehet dévény tornára járni. A gyerekorvos írt beutalót a fejlődésneurológiára, az ottani dokinéni írta ki a tornát. Már 5 alkalommal voltunk, látványos a javulás. Viszont csak 2 hetente tud fogadni a tornász, és amikor rákérdeztem, hogy maszek alapon nem e lehetne, akkor azt mondta, hogy nem, nem dolgozik magánban.
2010. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sima gyógytorna. Én oda jártam, semmi baja gyereknek.
2010. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! A hónapban megyünk a neurológiára, hátha ott is kapok tanácsokat. Az a baj, hogy a kisfiam elmúlt 1 éves, most vették észre a problémát. Konkrétan nem áll fel és ha a lábára állítják nem tud megállni rajta. Dévényt hívtam, február előtt nem tudnak fogadni. Addigra 15 hónapos lesz. :(
2010. dec. 1. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az újszülöttes kórházi gyerekorvos ráírta a zárójelentésre, hogy gyógytorna javasolt, a dévényes kórházi gyógytornász pedig azt tekintette beutalónak, pénz, fizetés fel sem merült. Egyáltalán nem kellett rá várni sem. Ezek szerint mi nagyon jól jártunk itt, Egerben.
2010. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!