Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tévhit vagy van alapja is?

Tévhit vagy van alapja is?

Figyelt kérdés
A baba azért ébred éjjel, mert éhes.
2010. nov. 30. 23:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

az én babám sokszor azért kelt, hogy mellettünk lehessen, összebújhasson velem.

Ez az állandó evés-mizéria nem igaz. Nem mindenért a pocak a felelős.

2010. nov. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Eleinte igaz. :) Éjjel lehúzott kétszer 180 ml-nyi tápszert kb. 8 hónapos koráig.
2010. nov. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk abszolút igaz. Csakis azért ébred, mert éhes. Ha umit nyomok a szájába, 5 perc múlva megint sír. Ha kiveszem ringatni, teljesen felébred. Ha megetetem, hang nélkül visszaalszik.


Ha józan ésszel belegondolunk, miért is kellene egy pici babának átaludnia az éjszakát ébredés nélkül? Pláne egy anyatejesnek, amikor az anyatej max egy óra alatt teljesen kiürül a gyomorból, olyan könnyen megemésztődik. Éhesen én se bírok aludni.

2010. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván más egy anyatejes babánál és egy tápszeresnél, de más egy 1 hónapos babánál és más egy 10 hónaposnál.

Eleinte a hasuk miatt ébrednek, később a foguk miatt.

2010. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Hm,azt gondolom,hogy az a tévhit,hogy sok anyuka azt gondolja,h nem éhes a baba,mert kapott egész nap enni,főzeléket,gyümölcsöt,kekszet,ezt azt.Tehát a baba gyomra tele van,csak hát itt jön a bibi..Mert azért egy baba nem tudja a táplálékot olyan mértékben hasznosítani,mint kellene,mint egy felnőtt,és nem is éppen azokra van szüksége-hanem elsősorban fehérjére.Én azt látom,hogy azok a babák ébrednek éjjelente,akik nem kapnak napközben megfelelő mennyiségű tápszert/anyatejet,a szervezetük nem telítődik vele.Gondoljunk csak bele,micsoda mozgást visz véghez egy baba,ahogyan felfedezi a világot,próbáljon vki felnőtt ésszel jóllakni egy szem almával meg banánnal órákra..Persze,mint ahogyan az előttem szólók is írták,nem csak ezért ébred fel a baba.Az előbbi teóriát amúgy védőnő és gyermekorvos mondta,és a saját gyerekeimen is tapasztalom.
2010. nov. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az én kicsim 6-8 hetesen végigaludt az éjszakát. És ez mindkét fiamra érvényes volt.

Egyet kell értenem az előttem szólóval, mert hasonlót tapasztalok én is. Kicsi fiam most 6 hónapos, 74 cm és több mint 10 kg. Oké, tudom nagy baba, akkora mint más 1 éves, de indulásnak is 4530g és 60 cm volt...

Az én tapasztalatom is azt támasztja alá, hogy napközben derekasan szeret feltankolni kajával, hogy az éjszakát átaludja.

Vicc, de ha főzök neki kajcsit, képes megenni egy bögre főzeléket, vagy levest. Egy bögrébe kb mint 2 dl fér. És ezek után rám néz , hogy csak ennyi volt anya? Nem kövér baba, mert úgymond "van nyaka" most már vádliban is átérem a lábacskáját kezemmel. Csak hosszú, nagy gyerkőc, igaz kissé lusta, de mindent megcsinál amit a hasonló korúak. Eszik alszik egész nap, és éjszaka is hagy minket pihenni. Napjában 2x alszik, de vacsorázni 2x szokott. Uzsonna 16 óra körül van, ilyenkor általában 2 almát bedörgöl egy kis keksszel. Vacsija első ízben egy adag tejbedarapépet, mennyiségre nem tudom, de szép kis adagot 18- 18:30 körül majd fürcsi, utána kap egy 260-as tejcit cumisüvegben, 19:30 -kor már ágyba van és alszik. Reggel 6-7-óra körül kel, de van hogy ha még tesó alszik, akkor még ő is lapít vele 8 óráig.

Szóval, én is egyetértek vele, hogy nem lakik kellően jól, és ezért kel fel éjszaka annyiszor. Persze vannak olyan kicsik, akik nem tudnak annyit enni.

Azt viszont tapasztaltam, hoyg míg kórházba voltunk (intenzíven 15 napot), folyamatosan kontroll alatt tartottuk, hogy mennyit eszik egy szopi alkalmával. Míg az ő korának megfelelő teszem azt 120-at kellett volna megennie, addig ő 10-15 perc alatt magába szívott már 1-1,5 hetesen akár 240-et is! Az osztályon el voltak ájulva, hogy milyen ügyes baba, csak az utolsó napokban panaszkodtak rá, hogy anyuka ne etesse annyira azt a kicsit, mert éjjel nem bírják felkelteni. (ott 3 óránként kellett ennie minden babának, és ha kelt, ha nem mindegyiket keltették, és megetették.) Csak az én Benimet nem nagyon bírták. Ő már akkor is szivesebben ébredt 4 óránként. Én meg csak nyugtattam, hogy már csak 1-2 nap és hazaengednek minket, utána annyit ehet amennyit akar, és akkor kelhet fel amikor ő gondolja.:)

2010. dec. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

mint minden más, ez is gyerekfüggő lehet. ha egy baba képes átaludni az éjszakát, akkor nyilvánvalóan nem éhes. viszont én azt tapasztaltam, hogy ha valami felébreszti, pl. fogzás - gondolok itt egy nagyobb babára, mondjuk egy 10 hónaposra- akkor ha azonnal nem tud visszaaludni, akkor érzi, hogy üres a gyomra, és ha akkor kap enni, akkor szépen visszaalszik.

a lányom ilyen. 10 hónapos. amikor a foga miatt kel fel többször is, éjjel elég a cumi, vagy egy kis tea, de hajnalban, kora reggel már nem alszik vissza percek alatt, ha akkor megetetem, akkor simán alszik még órákat. nem vettem észre, hogy ennek bármi köze is lenne ahhoz, hogy mennyit eszik nappal. most beteg, kevesebbet eszik, ennek ellenére alszik mint a bunda, nem kelt hajnalban.

persze nem vagyok sem orvos, sem semmiféle kutató, de én azt gondolom, hogy az éhséget egy idő után érezhetik, ha megébrednek, ugyanúgy mint mi is. de mi sem vagyunk egyformák, így a gyerekeink sem azok. lehet benne megszokás is, főleg anyatejes babáknál, mert a cici meg is nyugtatja őket, ezért mindenkinek ki kell tapasztalnia a saját gyerekénél, hogy éhes-e a kicsi vagy, csak megszokásból kel fel, vagy csak megnyugtatás miatt kortyol a ciciből...stb.

2010. dec. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
igen,persze ez korfüggő is hisz egy 1 éves már nem azért kell,vagy megszokásból vagy mert fáj a foga,ami éjjel a legaktívabb.
2010. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
kócosbarby , ez most komoly, hogy te 6 hónaposan ilyen ételeket adsz enni a babádnak, vagy valamit félreértettem?????
2010. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő vagyok.

Egy kisbaba általában azért ébred éjjel, mert éhes, ez érvényes lehet úgy 10-12 hetes korig maximum. Ezután már teljesen már okai vannak, de erről írhatnék ide akár 20 oldalnyi listát is. Tehát, a kérdésre válaszolva, ha egy kisbaba 10-12 hetes kora után is ébred éjszaka, az csak akkor lehet az éhség miatt, ha nappal nem kapott szinte semmit enni.

2010. dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!