Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fordult el tőlünk a...

Miért fordult el tőlünk a legjobb barátnőm, amióta megszületett a lányom? Irigy lenne? Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, irigy az életemre, mert két éve még együtt buliztunk, jól éreztük magunkat, aztán férjhez mentem, építettünk egy házat, lett kutyánk és megszületett a kislányunk is. Soha meg nem kérdezi, mi van velünk és ha hívom, nem is mindig veszi fel és soha nem hív vissza. Semmivel nem bántottam meg, de nagy az egzisztenciális különbség közöttünk és vélhetően ez tette tönkre a kapcsolatunkat.. Részéről, mert én még gyanúgy szeretem és segítenék is neki bármiben.. Másnál is fordult elő ilyen? Hogy elfordultak a barátai? Idősebb is nálam és nincs gyereke, és a barátja sem vette még feleségül... Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen?
2009. jan. 17. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Sztem ha irigy akkor nem is igazi barát, hagyd a fenébe. De nem lehet,h. az a "baja",h. megváltozott az életed eseleg Te magad is?


Üdv

36 hetes kismama

2009. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy irigy. Lehet, hogy egyszerűen csak nem tud veled már mit kezdeni. Úgy értem, családanya lettél, tök más dolgok járnak a fejedben, más dolgok érdekelnek. Már szerintem te sem tudnád ugyanolyan érdeklődéssel hallgatni a bulizós sztorijait, s ráadásul nem is tudsz elmenni vele együtt bulizni. Egyszerűen szerintem csak más úton halad tovább az életed, és ehhez már annyira nincsen kedve kapcsolódni.
2009. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Mintha én írtam volna a sorokat csak pepitában. Az én barátnőm is elfordult tőlem, amikor megszületett a babám. Eljött babalátogatóba, de aztán eltávolodtunk. év múlva ős szült, azt hittem jobb lesz, hisz mindketten babázunk.Összejártunk néha,de mára már megromlott a kapcsolatunk.Náluk a gyerek irányít, ez nekem zavaró...Én beleuntam, hogy folyton én menjek hozzájuk, mondván a két ház között ugyanakkora a távolság!

Hidd el találtam más barátnőket, akik egy hullámhosszon vannak velem. Nem mondom, hogy ne maradj vele kapcsolatban, mert az butaság lenne. Idővel minden elválik, hidd el! Hadd forgyogjon magábam, de te legyél kedves vele mindig. A többi jön magától! Ha igaz barátnő, átvészelitek ezt is!

2009. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magamban is kerestem a hibát, de a férjem szerint én nem változtam, annyiban igen, hogy anyás lettem és nem járok sehova. Ha változtam is, csak pozitív irányba. Nem szeretném, hogy a barátságunk tönkremenjen, nem azért mert csak ő van, mert nagyon sok barátom van, hanem azért, mert 2 évtizede a legjobbak voltunk. Mindig, mindnhol, mindenben együtt :) biztosan ismerős ez mindenkinek. De hiába küzdük, nem tudok mit tenni, valahol igazad van, hagyjam a fenébe, mert ezt kellene tennem, de nem akarom :)
2009. jan. 17. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek születése mindig próbára teszi a barátságot. Különösen, ha az egyik barátnő még csak nem is gondolkozik a családalapításról. Aki igazi barát, az nem fog eltávolódni tőled, arra viszont számítani kell hogy egy kicsit megcsappan a találkozások száma...Neked több időd lesz, ő meg ugyanúgy dolgozik, bulizik...De aki tényleg igazi barát, az fog tudni időt szakítani rátok. Szerintem próbálj vele leülni 4 szemközt és őszintén megmondani hogy úgy érzed, kezdtetek eltávolódni egymástól. Hátha ez segít. Ha nem, akkor sajnos ez van, az ember életében mindig van hogy jönnek-mennek a barátok. Sok sikert!
2009. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igazad van! ... köszönöm.
2009. jan. 17. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de mi lenne, ha megkérdeznéd? Ha 20 éve jó barátok vagytok, meg tudjátok beszélni. Ha nem, akkor tényleg nem is akkora a barátság a részéről. Az én barátnőm nem távolodott el, sőt pedig ő most szakitott a barátjával és nagyon szeretne gyereket és egyenlőre kilátásban sincs.

Beszélj vele, és ne magadat vádold.

2009. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

szerintem sem irigy,csak nem akar zavarni.az én barátnőim is ilyenek.nem értik meg,hogy attól hogy kisbabám van,a világ összes dolga ugyanúgy érdekel!És azon kívül,hogy bulizzunk,mindent lehet velünk csinálni,csak kicsit macerásabb összehozni :-)

próbálj vele erről beszélni

2009. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!