Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legjobb pótolni a...

Hogyan legjobb pótolni a vasat 8 hónapos csecsemőnél? És szoptatós anyukánál?

Figyelt kérdés
Én is vashiányos vagyok állandóan, és a gyerkőcünk is? Melyek a legjobb szerek netán ételek?
2011. okt. 26. 23:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Máj,spenót ezekben van a legtöbb,mindkettőtöknek ajánlom.

Te szedhetsz vaskészitményeket is,nálam székrekedést okoznak sajnos..Ja és hónapokba telik,mire a vaskészlet feltöltődik,szóval ne azonnali javulást várj magadnál:-/

2011. okt. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Banánban is sok vas van, és a húsokban is. Neked a körzeti doki írhat fel vaskészítményt, de pl. az Elevitet, Gravidát is szedheted, abban is van.

Babának a tápszerben, tejpépben, 1 éves kortól a junior italban levő vas megfelelő. Ha még szoptatsz, a tejbe átmegy úgyis az, amit te szedsz/eszel.

2011. okt. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Neked kell a vasat pótolni, a baba meg megkapja a tejcivel együtt.

Én elevitet szedtem, az pótolta

2011. okt. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem szedtem vitaminokat mikor már szoptattam!


Nálunk kötelező kéthatante a máj!Mindenkivel etetem!A lányom csak borsófőziben eszi meg, de csak kb 10 hós korától!

De amit Te eszel azzal neki is jut!Szóval figyelj az étrendedre!Nálunk két hetente lioni csirkemáj van!Én eszek májkrémeket is!a brokkoliban is van!Ezt legjobban krémlevesnek szeretjük, de husival is jó párolva is...Banán, bár én azt mértékkel eszem!sóska spenót!Sokmindenben van!

Csak egyed őket rendszeresen!Ebből egy csomó mindent már a babád is ehet! (brokkoli spenót banán)

2011. okt. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

az lemaradt, hogy még szoptatok kismama is vagyok, és a vérképem tökéletes!

22 hós kislány és 12 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

A vas (ès a cink) ami NEM megy àt a tejben!!!!!!!!!!!!!!!

Pontosan ezèrt kell 6 hòsan elkezdeni a hozzàtàplàlàst mert ekkora kiürül teljesen a baba vaskèszlete stb. Errôl sokat olvastam.

9 hòs anyatejes ès màr hozzàtàplàlò babàm Maltofer cseppet kap. Ez vas, napi annyi csepp ahàny kg! De fokozatosan kell emelni az adagjàt hogy ne legyen szèkrekedèse. Elôször napi 3 csepp. Pàr nap mùlva 4 ès így tovàbb. Ha szorulàs lenne, kicsit csökkenteni de NEM abbahagyni!

Èn Feroglobin-t szedtem most Femibion vasat, ezek 100%-ban felszívòdnak. Könyv, internet, orvos àltali infòk ezek. Csak ajànlani tudom!

2011. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

Utolsónak igaza van, a vas nem megy át a tejbe.


De honnan tudod hogy vashiányos vagy? Csináltak vérképet? Mert akkor gondolom az orvos elmondta rézletesen mit szedjél, mit egyél, és a gyerek is.


Ha csak magadat gyógyítod akkor akár szifiliszes is lehetsz, szeddj arra is valamit.

2011. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hipochonder, Gyerekkorom óta anémiás vagyok, a terhesség alatt is volt egy olyan gyatra leletem vas szempontjából, hogy alig lehetett helyrehozni. A kérdés kiírások már megvolt a vérvétel, még nem tudtam, hogy mi az eredménye
2011. nov. 16. 21:04
 9/17 A kérdező kommentje:

...szóval a kérdés kiírásakor már megvolt a vérvétel, még nem tudtam, hogy mi az eredménye. Azért kértem tapasztalatokat, hogy mit írassak fel az orvossal, milyen vasat, mert mindegyik orvos mást ír fel, de nem mindegyik a legjobbat. És annyi termék van!!! A gyerekorvosunk pedig olyan (váltani szeretnék, de még nem találtam meg az igazit), hogy mindenre rávágja, mielőtt befejezném a kérdést, hogy nincsen semmi baj, majd elmúlik! Amúgy az orvosom azt mondta, hogy azért folyamatosan ne szedjek vasat, nézzük folyamatosan, hogy áll a készlet, mert nagyritkán jó is szokott lenni. A kisfiunknál pedig egyelőre csak a gyanú áll fenn, hogy ő is vashiányos, a beutaló már megvan, jövő héten megyünk a Heim Pálba vérvételre, sajnos a kerületbe nem vesznek vért, oda kell bemenni. És csak tájékozódni akartam előre, hogy mi a legjobb.

Nagyon köszönöm a sok választ!

2011. nov. 16. 21:12
 10/17 anonim ***** válasza:
Koraszülött kisfiam a hazajövetele óta Maltofert kapott Folsavval, mert vashiányos vérszegénysége volt. Gyönyörűen helyreállt a vérképe 8 hónapos korára, pedig ő transzfúziót is kapott tőlem háromszor is!
2011. nov. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!