Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tejalapú és tojásmentes...

Akinek tejalapú és tojásmentes diétát kell tartania 1 év körüli gyermekénl, mit ad neki enni? Hogyan lesz meg a gyereknek a napi fél l tejalapú táplálék, ha már nincs tejed?

Figyelt kérdés

1 éves fiamnál atópiás ekcémát diagosztizáltak, és 3 hónapig tejalapú és tojásmentesen kell étkeznie. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mit adjak neki pl. reggelire vagy mit ihat, ehet gyerekital, tejpép helyett.

Az anyatej még 5 napig elegendő.


2010. dec. 3. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Fiam 9 éve ekcémás)atópiás) és soha senki nem mondta, hogy ne igyon tejet, egyen tojást.
2010. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Elvileg nekünk is csak 3 hónapig kell így csinálni, hogy kiderüljön javul-e valamennyit az állapota.

2010. dec. 3. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én elvből nem adok tejterméket 1 éves gyermekemnek. Nem olyan egészséges az, mint ahogy állítják. Reggeli pl. reszelt gyümölcs + gyerek müzli. Tej helyett zabtej, vagy kamutital. Nagyon szereti a pici. Pástétomok saját készítésű: avokádó, máj, sárgarépa stb. Van róla külön weboldal. Igazából egy idő után csak a fantázia szab határt, rengeteg a lehetőség.
2010. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esteleg itt hátha tudnak segíteni:

[link]


Bpe-en van az Üllői úton (Ecseri útnál)


első

2010. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tehéntejet én sem adtam neki eddig, nem is terveztem, de joghurtot, sajtot, túrót, tejpépet evett. Nem rosszabbodott tőle a bőre, de hátha ez a diéta is segít valamennyit. Bár igazán a bőrgyógyász szerint a legnagyobb baj az, hogy kicsike. Mármint fiatal.

2010. dec. 3. 12:51
 6/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló esetleg belinkelnéd milyen weboldalra gondoltál? Az ekcémásoknak tudom, hogy van weboldal, ezen kívül gondoltál valamire?
2010. dec. 3. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!