Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9honapos babám nem alussza...

9honapos babám nem alussza még átt az egész éjszakát, pedig napi 5x táplálkozik! Az utolso este 7 kor van ami tápszer (180ml) és mégis hajnali 3-kor felébred és enni kér! Kevés lehet az esti adag?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez hat hónposan kezdődött, aztán nyolchónaposan volt egy növekedési ugrása...


Sajnos azóta is kétszer kelek éjjel, várom, mikor lesz vége. A tápszert nem fogadja el, ezért elkezdtem a hozzátáplálást, este vacsi (főzelék és husi), utána szopi és mégis felébred, és nagyokat eszik éjjel.


Anyám szerint csak anyahiánya van, megpróbáltam már visszaringatni, de nem akar szopizás nélkül visszaaludni. A "félidőben" megszakított szopizás sem vált be, visszasírja magát a cicire.


Most arra gondoltam, hátha csak szomjas, és próbálom többet itatni napközben. Meglátjuk, beválik-e. Türelem, rózsát terem, végülis előbb-utóbb mindenki átalussza az éjszakát :)

2009. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nemcsak az esti adag, hanem egesz nap az etel nem elegge laktato szamar. Adsz mar neki fozeleket, csirkehust, gyumolcsoket is a tapszeren kivul tobbszor is egy nap? Vacsorara adjal neki fozeleket szerintem. Probald meg, szerintem laktatobb mint a tapszer.

Biztos keves, hiszen akkor nem kelne fel ejjel 3-kor azert, mert ehes.

Es mikor megy aludni?

2009. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az én kisfiam már 1 éves, és még míndíg eszik éjjel. Ő is 5-ször eszik, este tápszerrel alszik el. Van amikor csak 100 ml-t eszik belőle, de van amikor megeszi a 200-at.

Kitartás!

2 gyerek anyukája

2009. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom most lesz 5 hónapos és egy hónapja átaludja az éjszakát. Előszőr egyszeri kajcsit hagyott ki majd a második étkezést tolta napról-napra tovább. Igy este 8-kor eszik és ztána már csak reggel 8-kor. Mi tápszeresek vagyunk, eddig 160-t evett napi 5-ször, de igy hogy kitolta a hajnali evést reggel 8-ig már csak 4-szer eszünk, de így már a 200-t megeszi. Szerintem nektek nagyon kevés a 180. A dobozra nincs ráirva, hogy ebben a korban mennyit kellene ennie?
2009. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én 9 hós lányom éjfélkor kel, majd még kétszer reggel 7ig, csak erőm nincs az órára nézni...cicire alszik rögtön vissza. Eleget eszik napközben, főzeléket is vacsorázik, sokat mozog, napközben kétszer alszik fél-1órát, mégis cicit kér. De igaz ez nem felébredés, mert rögtön visszaalszik, csak cicit és anyát kapjon:) édes, én már megszoktam, majd elmúlik...ahogy valaki írta. Mi nem használunk játszócumit.
2009. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, az én fiam 10 hónapos, vacsorára már két honapja fozeléket vagy tejpépet kap este 8korul, mégis felkel éjjel. Ha csak enni kér 3óránként, annak még orulok is, de van hogy tobbszor felkel, csak úgy.

Probáltam elalvásra tápszert adni, 10ó korul, max. 1dl-t ivott meg, de 1kor ugyanúgy fentvolt, így most ezt kihagytam pár napja,és fél 3-3ig alszik. akkor kap tápszert, és néha még 6 korul is, de egyszerre max. 150 ml-t iszik meg éjjel. Probáltam teáztatni, de kb fél órát nyerek vele, aztán úgy felsírja magát...szoval kell a tej, ha kéri a baba, a gyerekorvosunk is így látta.

2009. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hét óra korai utolsó evésnek, próbáld meg kitolni valahogy, akkor hátha kibírná reggelig.
2009. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!