Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öntsünk tiszta vizet a pohárba...

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: mennyi a normal/átlagos hízás 12 hóig havonta?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy erre annyi válasz érkezik, hogy nekem személy szerint már kettél áll a fülem, hogy akkor most mi van?! Nekem mostanában - 6 hós a kisfiam - nem hízik túl sokat a babám havonta (dec-ben 400g volt). Vannak válaszok amik megnyugtatnak, ám vannak olyan válaszok, hogy teljesen kétségbe esem. Nem tudunk ebben megegyezőt írni?
2009. jan. 19. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
100g- 500g-ig,de ha téged nem nyugtat meg amit könyvből néztem neked ki,akkor vidd el inkább a gyerekorvoshoz a babát biztos ami biztos.Nem minden gyereknek van jó étvágya,és nem is hízik mindegyik ugyanannyit.Szerintem a 400 g nállatok teljesen jó.
2009. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a lényeg, hogy 1 éves korára megtripplázza a születési súlyát.
2009. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez jó :) köszi! de látod sok helyen hallani / olvasni, hogy a babák 6hós korukra triplázzák meg a súlyukat...
2009. jan. 19. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Nekünk a gyermekeü. kiskönyvben volt egy jó diagramm. A dokink azt mondta, hogy az a "normális" és "ideális", ha végig ugyanazon a görbén mozog, de az 1-1 görbével való eltolódás sem katasztrófa.

Nem a legjobb, de sikerült felraknom:

[link]

Az Y tengelyen válaszd ki a gyerek születési súlyát, az ahhoz tartozó görbén pedig le tudod ellenőrizni, hogy az adott hónaphoz (x tengely) milyen súly az "ideális".

2009. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a táblázat nekem is megvan. Mi már rég eltértünk, mivel a hosszunk sem felel meg az 'ideálisnak' :)
2009. jan. 19. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
:OD az én fiam születési súlya sem tartozik az ideális közé...nahh ezért hülyeség ez!4,5 kg
2009. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Megduplázás, megtriplázás? Attól függ mekkora súllyal született a baba, nem mindegy hogy 2500 gr-mal vagy 4500gr-mal. Minden babánál más az ideális.
2009. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez a kérdés engem is nagyon érdekel. Pont most akartam feltenni....:-)

Találtam egy táblázatot: nagy átlagban talán megállja a helyét...

[link]

2009. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ezt mondta a gyerekorvos:

0-3 hó: 60dkg/hó minimum

3-6 hó: 50dkg/hó minimum

6-9 hó: 40dkg/hó minimum

9-12hó: 30dkg/hó minimum

Azt mondta az első hónapokban hetente nézem meg, meghízta e a minimum 15, majd a minimum 12-13 dekát!

Remélem, segítettem!

2009. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy fél éves kor után, azért híznak kevésbé, mert elvileg miután megduplázták a születési súlyukat lelassul a hízás, többet mozognak, valamint szerintem az új ízek is szerepet játszanak!

Utolsó voltam!

2009. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!