Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőm nem segít. Jól...

A védőnőm nem segít. Jól kezdtem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

7napja kezdünk almát (lé, püré) kóstolgatni, a kezdet 1-2kanál volt. Aztán 20ml, 30-40 stb., ma már benyakalt 100ml-t. Tízórai időben szoktuk. Evett reggelire (9kor) 150tápit, aztán fél11-kor a gyümit. Ebédre (fél1)csak 90tápit kért, aztán egy óra múlva kínáltam még, de csak 40 kellett neki. Szerintetek sok volt ez a gyümi ma? Nekem úgy tűnik, vmi nem stimmel a próbálkozásaimmal. Ráadásul 2hete megfázott, egy hete mondható gyógyultnak, az étvágya azóta is meg van csappanva. Azelőtt 200at is megevett két részletben, most megállítja 90-120ml. Ez már a kóstolás előtt kezdődött, így nem hiszem, h jóllakna a gyümölccsel. Ha sok volt az alma, mennyit adjak? Folytathatom alma-barackkal? Csak a déli kajesz után próbálkozzak majd a krumplis dolgokkal? Húúú, szóval segítsetek légyszi, kicsit kaotikus ez nekem.:)

5hós tápszeres nagylány anyukája


2009. jan. 19. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Eleinte millió kérdése van az embernek, de csináld csak, és majd kialakul:-)

Annyit adj neki, amennyit megeszik. Ha megeszi a 100 almát, nem baj:-)

Kajával meg ne kell megkínálni megint az ebéd után, ha éhes, úgyis kérni fog, akkor adj neki.

Én délben kezdtem kóstoltatni, almával, majd alma-banán jött, alma-sütőtök, és utána jött a főzi, krumpli répával/sütőtökkel/majd később céklával/sóskával/salátával/spenóttal. Aztán ilyenkor már jöhet a kajszi és őszibarack, szilva és meggy.

Most kap délben főzit, 15kor gyümit.

Írj nyugodtan privit, ha gondolod:-) Amit tudok, segítek

A dokid sem segítőkészebb? Nekem ő mondta, mit hogy kell.

2009. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia,

3 napig keveset adj az újból, aztán 100-150 is mehet.

mi így kezdtük: 17hetesen:

- főtt krumpli. 1közepes krumpli mosva-hámozva-mosva, kiskockázva-épp ellepi vízben, lassú tűzön párolva. kisszűrőn áttörve, vagy turmixolva - kb 30 ml tápszerrel vagy főzőlével higítva tálaltam.

- köv lépés krumpli és főtt alma. külön kell főzni! és aztán összeturmixolni

- köv krumpli és főtt sárgarépa - ezt lehet egybe főzni

- köv. krumpli és főtt sütőtök - ezt is lehet egybe főzni

- én ezek után adtam nyers gyümölcsöt alma-banán, körte-banán, alma-körte. -tudom hogy ez a ritkább, nekem a dokim mondta így....


Ha megeszi a teljes adagot, akkor ugyanúgy 3órát is nyugodtan várhatsz a köv etetésig. teljesen ki fogja válltani a tápszert.

Napirendünk:

Reggel tápszer

Én is délelőtt adom a gyümit és

délben a főzeléket.

Délután a tejpépet -4hós kortól lehet (dm, rossman ban is van, pl rizses tejpép, vagy kekszes)

este ujra főzelék de csak fél adag

-fürdés -

és a teljes adag tápszer. alvás reggelig!

jó babázást!

2009. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá,hogy jobb ha csak egyenként adod az ízeket,nem ilyen "őszi-alma,krumpli-alma" formában,mert hadd élvezze ki minek milyen íze van,így csak azt érzi,hogy ez az alma most olyan másmilyen. Ajánlom neked a hipp mamaszolgálat tanácsadóit,nem részrehajlóak és segítenek kiigazodni,ha tanácstalan vagy. Tel.:06-40/200-302 A legújabb kutatások alapján válaszoltak és nagyon türelmesek.
2009. jan. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!