Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kezdtük a hozzátáplálást,...

Ma kezdtük a hozzátáplálást, még így nem hallottam ordítani a kicsim, seg ítenétek?

Figyelt kérdés

5 hónapos. Krumplival szerettem volna kezdeni, mert nagyon bukós és ha már megeszi a krumplit, később majd azzal sűríthetek/keményíthetem az ételeket. De olyan éktelen ordításba kezdett, hogy azt hittem megful, annyira visított. Jó hígra csináltam, a saját levével kevertem össze, botmixerrel pürésítettem (nem volt nyúlós, ragacsos), és langyos volt.

Most mit csináljak? Adjak neki mást először?? Annyira sz*rul érzem magam most....kezdhetném almával is , de attól tuti jobban fog bukni, mert savas. V agy keverjem a tápiba a krumplit??


2011. nov. 26. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én még várnék a hozzátáplálás elkezdésével. Mi 6 hósan kezdtük.
2011. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Anyatejes és úgy bukós? De eddig jól fejlődött, nem?

Korán kezdted, ez egyértelmű.


Nekem extrém bukós volt a lányom, de egész addig az is maradt, amíg pürés dolgokat evett, szóval emiatt kár siettetni. Kb egy éves kora után múlt el, amikor már rendes szilárdat evett túlnyomó részben, tehát nem főzelékeket.

2011. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta, én is krumplival kezdtem, mert bukik. Másnap megint megpróbáltam, de hagytam a krumplit, tököt kapott, abból evett 2 kanálkával aztán többet és többet.

A krumplit ma sem eszi meg.

4 hete keztem a hozzátáplálást 5 hónapos múlt a baba.

2011. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem egy hónap múlva sem ízlene neki jobban elsőre.


3. válaszoló: a tököt hogy készítetted neki?

2011. nov. 26. 15:09
 5/18 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy kis almát és próbáld újra.Vacsora előtt megint.
2011. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A krumplit gondolom só nélkül főzted, anélkül meg olyan rettenetes íze van, nem is csodálom, hogy utálják a babák.

Próbálhatod almával, de hogy ne legyen savas, kis vízben párold meg. Vagy meg is sütheted, úgy finom édes lesz.

Vagy kezdheted répával, sütőtökkel, ezek édesek, jobban ízlik a kicsiknek, mint a sima krumpli.

Az én fiam is utálta, most már jobban megeszi, de önmagában még mindig nem a kedvenc.

2011. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy egy hónap múlva se ízlene neki. Egyik lányom 7,5 hónapos koráig MINDENT elutasított, konkrétan kilökte a kanalat a szájából. Nem volt érett rá.

Ma ő a legjobb evő gyerekem.

Kár erőltetni, de ti tudjátok.

Vacsora időben viszont semmiképp ne vezess be új ételt, ha jót akarsz magatoknak, mert lehet, hogy semmi baja nem lesz, de lehet, hogy végigbőgi Neked az éjszakát...

második

2011. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, éjszakára semmiképpen...ráérünk :)
2011. nov. 26. 15:57
 9/18 A kérdező kommentje:

Akkor holna alma, vagy répa...még eldöntöm...

a krumplit nem baj, ha soha nem adom neki önmagában?

Tehátha megeszi pl. az almát, majd ahhoz keverem csak?

2011. nov. 26. 15:59
 10/18 anonim ***** válasza:
én pihentetném a dolgot pár napig és megkínálnám almával vagy sütőtökkel, ahogy írták.De ha tudsz egy kicsit még várni, 6hós korban jobb lenne. Az én lányom is bukós volt, amióta egyre több szilárdat kap, úgy szűnik is a probléma.Tápszerbe keverve sem rossz ötlet, de szerintem édesebbel kezd, keverheted tápszerrel és folyamatosan csökkentsd a tápszert, növeld az almát vagy sütőtököt.
2011. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!