Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak játszócumit vagy ne?

Adjak játszócumit vagy ne?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos, és mostanában többet nyűgös, lehet, hogy már a foga, bár még nincs megduzzadva az ínye, csak többet rág, kicsit jobban folyik a nyála.

Ma odaadtam egy fél percre, megnyugodott. Tulajdonképpen szopja az ujját, de csak néha-néha, nem teszi mindig a szájába, hogy nyugtassa magát.

Korábban nagyon tiltakoztam a cumi ellen, de most már elég nehéz álomba ringatnom, hisztis, de ha megtalálja az ujját, akkor megnyugszik. Ezért gondolom, hogy esetleg, ha cumit adnék neki könnyebb lenne.


2009. jan. 19. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
az örök dilemma.Én babám 4 napos kora óta cumizik.Inkább ezt,mint az ujját szopja.Ezzel elalszik,majd kiköpi.nem kell neki folyton.nekem könnyebb így,és ő is hamarabb megnyugszik
2009. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
ha eddig nem cumizott akkor ne adj neki ,a másik meg ha szpoizza az ujját akkor nem igazán fogja elfogadni a cumit!Persze ártani nem ártasz vele!:)Am vszinü h a fogától nyügi mert ilyenkor már beindulnak nagyon a fogacskák ,de lehet a melegfronttól is mi már négy napja nyügik vagyunk!4 hónapos kislány anyukája
2009. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Egy kérdés:

Miért akarod rászoktatni, ha úgyis le kell majd róla???

Sok anyuka az oviba panaszkodik, hogy nem tudja leszoktatni a gyerkőcöt a cumiról, a vezető óvonéni erre annyit szokott mondani: -Anyuka, minek kellett rászoktatni?

2009. jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyik gyerekem sem cumizott, ám a nagyobbik még mindig szopja az ujját, ha valami gondja van, álmos, fáradt, unatkozik stb. Pedig 9 éves lesz:D Ezt neked kell eldöntened, mert mindkettőnek van előnye és hátránya is.
2009. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem próbáld meg elkerülni a cumit egyenlőre. Ha a fogzás miatt kell csak neki, akkor előbb érdemes kibróbálni valamilyen rágókát, mert úgy tűnik, hogy ez a szilikon ahogy dörzsöli a kis ínyét az jól esik neki.


Az én fickóm cumizik, mi a hasgörcsök miatt szoktunk rá. Semmilyen hátrányunk nincs belőle, csak már előre izgulok, hogy hogyan fogom leszoktatni róla. Sajnos ő ha nem adtam a cumit, akkor az ujját szopta, ami 100x rosszabb és leszoktatni is sokkal nehezebb, így marad a cumi. Remélem, hogy ez lesz a legnagyobb gondunk az életben :D

2009. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Nemrégiben láttam egy riportot erről, hogy cumi vagy ujj? mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek, egyben jutottak csak egyezségre, hogy kell valami ami a picit megnyugtatja, amivel leköti magát. (nem játékra gondolok) A cumit egy idő után el lehet tenni, míg az ujja ugye ott van, azt nem tudod eldugni... szerintem butaság hogy nem lehet leszoktatni, az a szülőn is múlik, hogy mennyire határozott, vagy épp az első szipogásnál adja is vissza, ez pont olyan mint a hol aludjon kérdés. Ugyanakkor az is nagy igazság hogy egyikünk sem maradt még úgy hogy cumizik vagy szopja az ujját!

A kisfiam nagyon szerette a cumiját piciként, néhány hét múlva viszont simán kiköpte, amióta nála is megindult a fogzás csak az öklét rágja, a rágókát meg hiába próbáljuk nem kell neki.

Így szerintem ha a cumival nyugszik adj neki, ha meg nem kell neki akkor hagyd hogy az ujjával nyugtassa meg magát! Erőltetni egyiket sem lehet és felesleges.

2009. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
sem én, sem a párom nem cumiztunk anno. én az ujjamat szoptam, nem kis szinten. kisebesedett, gennyesedett, peidg anyukám mindent megtett, hogy ez ne következzen be (eü dolgozó, szóval ráadásul tudta is, hogy hogy állíthatná meg a folyamatot), amit nálam nem lehetett megállítani. hiába a kesztű, hiába volt minden, nagyon-nagyon csúnya lett az ujjam. A 80-as években a jól bevált jód szalicillel kellett kenegeteni, ami annyira marta, hoagy állítólag annyira sosem ordítottam, mint mikor a kezemet kezelték. szóval engedd szerintem cumizni, az én ujjamon még mindig látszik a gyerekkori "szenvedély". totál más a formája mint a másiknak....
2009. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Az én kicsim csak ritkán cumizik. Van hogy napokig azt sem tudjuk hol van, majd néhány napig mikor nyügi újra előkerül.
2009. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Kislányom a kezdetektől cumizik, mert koraszülött volt és az inkuban (1 hétig volt benne) simán odaadták nekik a fecskendőre húzott latex cumifejet, ha nyügik voltak. Így számomra nem volt kérdés, rászoktassam-e, mert megtették helyettem. Most már lassan 17 hónapos, csakis elalváshoz kapja meg, de ha nagyon fáradt, nélküle is el tud aludni. Szerintem nem lesz gond a leszokással.
2009. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
én adtam kisfiamnak cumit. eleinte sokat cumizott. most 9hós és már csak az alváshoz kell egy rövid időre és utánna kiköpi. szerintem adj neki, jobb mint ha az ujját szopizná. szerintem.
2009. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!