Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapító kúpot csak...

Lázcsillapító kúpot csak orvos írhat fel, vagy lehet vény nélkül is venni a gyógyszertárban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a germicid-c az csak vényre van de a sima germicid kapható recept nélkül is.
2010. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Kúpot csak doki írhat fel de már vannak olyan lázcsillapító szirupok amit lehet új szülöttkortól adni /kis kanál/De kérdezd meg a gyógyszertárba.
2010. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nurofen kúpot vény nélkül is kapni, ugysnez van a germicid-del is. germicid-C-t csak receptre adnak.


Én is jobb szeretem a kúpot. Gyorsan bent van, és garantáltan nem megy félre, nem köpi ki, nem kell hadakozni vele, nem lesz olyan a ruhája, mint a szirputól.

2010. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3 hó alatt csak receptre lehet szerintem bármit, mert annak idején és is akartam venni, de csak szirup lett volna 3 hó felett. A 2 hós oltás után volt ez nálunk.
2010. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És újszülött babának is adható pl. a nurofen kúp? A doktor nénink nem írt fel semmi ilyesmit. Szerencsére nem beteg a baba, csak nem szeretnék úgy járni hogy kelljen és nincs itthon. Viszont csak 4 hét múlva kell mennünk a doktornénihez, és gondoltam ha nem muszáj receptre, akkor vennénk a gyógyszertárban. Nyugodtabb lennék ha lenne itthon.
2010. dec. 9. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi Mexalen kúpot használunk születése óta, nem receptköteles.
2010. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Újszülöttnek a doki ír fel Naturlandos kúpot, nekünk spec. a 2 hós oltásnál adott receptet, hogy ha belázasodna utána, legyen mihez nyúlni.

Nurofen és Panadol 3 hónap alatt nem adható.

Én nappal kúpot szoktam adni, de éjjel sokkal kényelmesebb a szuszpenzió. Sajnos az 1 éves fiamnak hörghurutja van magas lázzal, úgyhogy tapasztalatból beszélek...

2010. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a kezdő babacsomagban, amit még apa váltott ki a szülés után, volt Germicid-C. Az lázra van. Nektek nem volt, kedves kérdező?
2010. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Újszülöttnek a legjobb a Germicid és Germicid -c AMIT CSAK RECEPTRE LEHET!!!! NEM JÓL MONDJÁK ELŐTTEM. KB 1 ÉVE ÍGY VAN.

Nurofent pedig.. a kúpot:

3 hónaposnál fiatalabb és 6 kg-nál kisebb testtömegű csecsemők számára csak orvosi utasítás esetén adható.


Adagolás:

A maximális napi adag 20-30 mg ibuprofén/testsúlykilogramm három vagy négy részletre elosztva a következők szerint:

6,0-8,0 kg testsúlyú (kb. 3-9 hónapos) gyermekeknek a kezdő dózis 1 kúp, a továbbiakban, amennyiben szükséges, 6-8 óránként további 1 kúp adható. 24 órán belül 3 kúpnál (180 mg) több nem adható.

8,0-12,5 kg testsúlyú (kb. 9 hónapos-2 éves) gyermekeknek a kezdő dózis 1 kúp, a továbbiakban, amennyiben szükséges, 6 óránként további 1 kúp adható. 24 órán belül 4 kúpnál (240 mg) több nem adható.


De legközelebb keress rá a házipatika gyógyszerkeresőjében. Ott sok betegtájékoztatót olvashatsz el.

2010. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! pont tegnap vettem sima germicidet a gyogyszertárba RECEPT NÉLKÜL. elsö voltam
2010. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!