Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép mikortól adható?

Tejpép mikortól adható?

Figyelt kérdés
3 hós a kislányom. Már gyümizünk. Főzeléket is a héten akarom bevezetni. Vettem tejpépet is és arról érdeklődnék hogy adhatom-e már neki? Igaz 4 hó-tól javasolt, de a gyümölcs is. Segítsetek.
2009. jan. 20. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
az én babám 4,5hós de neki még nem javasolták a tejpépet!bár én adtam neki!sztem nem lessz baja töle,ismerek ojat akinek nem volt teje és hig tejbegrizt adott a babájának amit otthol készitett!
2009. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Miért kezdted el ilyen korán? Mindenhol azt írják, hogy 6 hós kornál előbb nem szabad elkezdeni a hozzátáplálást, mert ilyenkor még nyitottabbak a bélbolyhok, és a káros anyagok is könnyebben felszívódnak, tehát allergiás lesz a gyerek. Lehet, hogy most nem is veszed észre csak ha felnőtt lesz.

Egyébként a gyártók 4 hónapos kortól ajánlják a tejpépet, de rá van írva a dobozra. Attól függ, mi van benne.

Én 6 hónaposan kezdtem neki adni, de nem is volt valami nagy sikere.

2009. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A gyerek orvosom noszogatott vele. Bár elég nagy baba is. 7 kg-os. A tápszer se kell neki mindig. Az lehet hogy még nem fejlődött ki a bélbolyhok, de ha a másik oldalát nézem lehet hogy így erősödik meg neki. A védőoltás??? Azzal is betegséget kap, hogy ellenállóbb legyen a szervezete. Hát végül is a fene tudja mi jó.
2009. jan. 20. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk tegnap volt itt a védőnő, 4,5 hónaposak vagyunk és már adtam is és adom is neki a tejpépet. Nem lett tőle semmi baja. Ez most egy divat hullám, hogy 6 hónapos korig nem lehet semmit adni a babáknak. Nekünk a gyerekorvos, és a védőnő is javasolta a gyümölcsöt is. Szereti a baba, nincs tőle semmi baja, és ugyanolyan szívesen szopizik még napjában legalább ötször.
2009. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Nyugodtan adjál neki!Az én fiam 3 hós most,és adom a tejbedarát neki.Imádja,és követeli is:DAzóta jobb az étvágya is!Én hippet adok neki banánost,nagyon finni,és olyan lágy benne a dara nem durva!Majd írd meg ha úgy döntesz adod neki,hogy izlet a picurkának!Szép napot!Üdv:Zsuzska

____________________________________________

Mindenkire rá van biza ki mit ad babájának.

2 dik hozzá szóló.

Mért van az,hogy mindig van egy olyan válaszadó aki lehurrogja a másikat?Nem szép dolog ám!inkább akkor tartsad meg magadnak a véleményed!Nem kiosztást vár a kérdező,ha nem normális választ!A Te dolgod mit,hogy teszel a gyerekeddel!A kérdező olyan válaszokra kíváncsi aki jártas a tejpép dologba!Most sértődj meg meg írjál szép dolgokat nekem!Úgy is ez következik.

2009. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a tápszeres babát 4 hós kortól már lehet hozzátáplálni. A doki azt mondta, hogy inkább zöldséget és gyümölcsöt adjak neki, mert a tejpépben nagyon sok a szénhidrát. A kislányom nem is eszi meg. Sztem a védőoltás és a hozzátáplálás nem ugyanaz. A tejpéppel még az is gond, hogy ha felbontod, utána 2 héten belül el kell fogyasztani.
2009. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi csajok. Délután adok neki, hátha jót alszik utánna. Mert általában nem nagyon szokott. Fél óra elég neki. A 2-dik válaszolóra nem haragszom. Tényleg mindenki másképp csinálja. Én csak kiváncsi voltam van-e még valaki aki korán kezdi a hozzátáplálást. Üdv.
2009. jan. 20. 11:35
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Nos! Én elmondanám nektek hogy az én babám 5 hónapos korától tápszert kap. A hozzátáplálást 7 hónapos kora után kezdtük el, addig tökéletesen kiegészítette őt a tápszer (MILUPA HA 6+-os) Én úgy tudom hogy a bélrendszerük még érzékeny és e-miatt ajánlatos 6-7 hónapos elkezdeni. A baba érdekében én ezt tettem, ha van más alternatíva miért is ne? (én azt tapasztaltam hogy nagyon odafigyelnek a babákra, igaz sokan cáfolják ezt, mert régen mi mindent kaptunk, ettünk, stb.

Szoktam neki nagyon ritkán adni a vaníliás tejpépet, ezt szinten orvos írja fel, (HA) keverem gyümölccsel vagy simán, szereti nagyon.

Az én dokim soha nem beszélt rá a korai hozzátápláláshoz., sőt.


8 hónapos kislány anyukája.

2009. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

4 hós kortól adhatóak már vannak, próbálj meg várni még pár hetet. Figyelj arra, hogy ezt is be kell vezetni, tehát első nap csak pár kanállal, másnap 10-15 kanállal, harmadnap már mehet rendesen.

Az én babámnak a nestlé rizses tejpép nagyon ízlett, de pl a hipp natur gríztól hasgörcsei voltak :(


(azért az nem úgy van, hogy erősebbek leszünk a mérgektől :) Azért mert szívok egy kis szénmonoxidot még nem leszek ellenállőbb se a szénmonoxidra, se másra és akkor is mérgező :) szóval csak óvatosan )

2009. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Illet babónak a tejpép?írj kíváncsi vagyok!Üdv:Zsuzska
2009. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!