Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van, hogy 7 hónapos...

Miért van, hogy 7 hónapos babámnak néha olyan a szeme, mint a fényképeken a piros szem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyhogy? Piros a szeme?
2010. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha bizonyos szögből esik rá a fény, én is pirosnak látom a pupilláját,ha elmozdulok v ő forditja a fejét akkor már nem. szerintem ezzel semmi baj nincs.
2010. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem ijesztgetni akarlak, mert valószínűleg semmi gond nincs, de olvastam valami súlyos szembetegségről, aminél valami hasonló tünet van. Csak talán nem piros, hanem fehéres a pupilla pl a fényképeken. Én azért elvinném a szemészetre, veszteni nem vesztesz vele....

2010. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínű a vörös reflexet látod, amit a fényképeken is. A vörös reflex normális jelenség.


Kisgyermekeknél szabad szemmel is sokszor látni, főleg lámpafénynél, és legkönnyebben kék szemű kicsiknél. A fény bejut a pupillán keresztül hátra a retinára, aminek az érhálózata vörös színű, és ez a vörös szín verődik vissza.

2011. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!