Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesnek hogyan csináljak...

Egy évesnek hogyan csináljak céklából tartalmas ebédet?

Figyelt kérdés
Tegnap, meg azelőtt karfiolt kapott, ezért most "lightosabb" ebédet szeretnék neki, de csaknem olyat, mint 6 hónaposan kapott: cékla+krumpli és kész. Mivel tehetem tartalmasabbá? Esetleg az alma megy hozzá? Vagy valami jó kis receptötlet céklából? Köszi előre is!
2010. dec. 11. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a cékla nem light-os....

Én sütőben sütöm sütőtökkel együtt, utána kefírrel, csirkehússal töröm össze őket.

2010. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lightosat arra értettem, hogy nem annyira puffasztó (k betűs) mint a karfiol. Sütőtököm nincs itthon, azért köszi, majd lehet ezt is kiprópálom... más ötlet?
2010. dec. 11. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom csak úgy eszi meg ha van benne s.répa is. Így én ezt főzöm: cékla (már előre megsütöttem sütőben és le van fagyasztva összetörve) de főzheted is, krumpli, csirkemell vagy máj, én répát is főzök bele egy keveset, és tejfölt is lehet hozzá tenni.
2010. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pl. a céklafőzeléket úgy csinálom, hogy egyenként megmosom, megszurkálom, alufóliába csomagolom a céklát, aztán sütőben megsütöm. 1 óra alatt kész, és szinte csak átpárolódik, minden vitamin benne marad. Utána csak le kell húzni a héját, aztán botturmixolom, felöntöm egy kis vízzel, só vagy kis vegeta, pici cukor, és picit felfőzöm. Lisztet és tejfölt kikeverek habarásnak, és behabarom a főzeléket. Összerottyan, és kész. Pici citromlével lehet ízesíteni. Főtt krumplival és roston sült csirkemellel szoktam adni a kisfiamnak, nagyon szereti.

És ha több vízzel öntöd fel, akkor pedig leves lesz belőle, ilyenkor a habarásba is kevesebb liszt kell. Esetleg pici tejszínt is lehet hozzáönteni, hogy krémesebb legyen az állaga. Ebbe pedig pirított kenyérkocka illik. Nagyon fincsi, ilyet is szoktam csinálni. Gyerkőcnek ugyanúgy lehet hozzáadni roston husit, és főtt krumplit, hogy dúsabb legyen, de a felnőtteknek anélkül levesként tökéletes egy főfogás előtt.

2010. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ez super, majd kipróbálom! Köszi!
2010. dec. 11. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!