Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adhatok Germicid kúpot...

Mikor adhatok Germicid kúpot a babának? 13 órakor kapott Nurofent 2.5 ml-t, most 37.7 a hője, de ha felmegy mennyi idő után adhatok Germicid kúpot?

Figyelt kérdés
7hónapos lesz jövő héten, ha nem megy feljebb most akkor inkább várjak, nem gond hogy hőemelkedése van. Ilyenkor ti mit csináltok? Éjszaka prizniceltem, és Germicid kúpot kapott, de akkor 38.6 volt a láza, dokinál voltunk, azt mondta nincs semmi baja,lehet hogy a foga miatt lázas, csak pont ezt nem kérdeztem meg.
2010. dec. 11. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ezeknél a szereknél hogy 4-6 óra elteltével adhatsz neki kúpot.

Anno én panadolt adtam a babának, de kevésenk bizonyult és 4 óra elteltével adhattam mexalen gúpot. Szerintem ha felhívod az ügyeletet, biztos válaszolnak neked rá!

2010. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon megy fölfelé a hője, akkor a germicid kúpot négy órával a Nurofen után beadhatod. Szigorrúan 38 fok felett, de az a legjobb ha ki tudjátok várni a 38.5-öt. Ha gyorsan megy fel, akkor nyugodtam adjad neki, 39 felett pedig azonnal hűtőfürdő. Nekem ha fáradtak voltak a gyerekek akkor olyan hőmérsékletű vízbe amilyen hőmérsékletűek éppen ők voltak, lepedőt vizeztünk és az egész testüket ezzel borogattuk, 5 percenként cserélve, óvatosan gyengítve a hőfokot. Amég nagyon reszkettek addig nem lehetett hűteni jelentősen, de 20 perc után szépen lassan langyosabbra cserélhettük a lepedőt. Arra kell figyelni, hogy a hőfok mindig meglegyen, mert ha gyorsan hűl szintén bajt okozhat. Mandulagyulladásoknál gyakori volt a tartós, magas láz.
2010. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lázcsillapítónál mindig meg kell nézni a hatóanyagot és a napi maximum mennyiséget. Így kicsit lehet velük taktikázni, ha nagyon muszáj. Tehát Nurofenre (ibuprofen) lehet adni 4-6 óra múlva Germicid (aminofenazon) kúpot. Persze azért nem szabad túl gyakran, hogy ne terheld túl a szervezetét. Panadolra (paracetamol) 4 órán belül tilos Mexalent(paracetamol) vagy szintén panadolt adni. Két adag Nurofen és két adag Germicid kúp között jó, ha legalább nyolc óra eltelik.
2010. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagyis a Nurofenre Nurofent csak 8 óra múlva. Germicid ugyanígy.
2010. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lázra egyszer nekünk is mondta az egyik doki, hogy biztosana foga miatt. Mert nem talált semmi más tünetet.

De mivel hétvége volt, ezért az ügyeletre többször is mennünk kellett, aztán hét elején a saját dokinkhoz is. Minden más gyerekorvos azt mondta, hogy láz nem lehet fogzástól. Más oka van. (Mámrint gondolom egy kb. 37-37,3 körüli hőemelkedés még lehet a fogzástól. No, de 38 felett?

AZtán persze nálunk be is bizonyosodott, hogy egyáltalán nem a fogzástól volt. (Mindez 3 nap magas láz után: 39 körüli láza is volt...) A gyerekdokik többsége mondta is, hogy láz nem lehet a fogzástól, viszont lázas állapotban jobban beindul a fogzás.

2010. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jahh, és még annyi:

mivel a mi ksi lánykánk eléggé be tud lázasodni, nekünk is váltogatni kellett a különféle hatóanyagú lázcsillapítókat:

Először kapott az egyik hatóanyagúból (Nurofen). 3 óra elteltével én már adtam neki másik hatóanyagút (Germicid) (mivel magas láza volt még mindig - tehát 38,5 körüli), aztán megint 3 óra elteltével megint kapott az egyik hatóanyagúból (újra Nurofen). Max. 4 lázcsillapító került így bele egymás után. De olyankor inkább már vidd be a dokihoz. Nem jó a túl sok lázcsillapító sem.

2010. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!