Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kéne a 7,5 hónapos...

Aggódnom kéne a 7,5 hónapos babám kevés súlygyarapodása miatt?

Figyelt kérdés
3 kilóval született, és most 7300 gramm körül van. 3 hónaposan már majdnem 6 kg volt. Most 3 hét alatt 120 grammot hízott csak. Jókedvű, mosolygós baba. Anyatejes, és 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, a gyümiket szereti, a főzelékeket már nem annyira, még nem váltottunk ki egy szopit sem.
2010. dec. 11. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj.Ilyenkor már nem kell olyan nagy ütemben hízniuk.Főleg azok a babák lassítanak,akik az elején nagyon nagy ütemben híztak.

Az én első fiam 3550 grammal született,6 hetesen 6 kiló volt(heti fél kiló!),8 hetesen 7 kiló.Ezután viszont már csak 100-200 grammokat hízott,tehát 7 hónaposan "csak" 8 kiló volt és a védőnő azt mondta,hogy ez teljesen rendben van így.

Végül is teljesen logikus,hisz ha továbbra is így hízott volna,gondold el egy évesen hány kiló lett volna...

2010. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eddig nem is aggódtam, mert tényleg nem hízhat most is annyit, mint az elején, csak a férjem is elkezdte mondogatni, hogy keveset hízik, pedig nem egy aggódós fajta. A gyerekorvosról nem is beszélve, 6 hónaposan a heti 110 gramm kevés volt neki, 150 kellett volna. Már előre félek, hogy mit fog mondani most, mert azóta nem látta.

Remélem meg tudtok nyugtatni, és akkor nem fog tudni úgy megijeszteni az orvos.

2010. dec. 11. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Újra az első vagyok.

Akkor elmesélem a második kisfiam történetét is,ő most 4 hónapos,remélem az már megnyugtat.

Anyatejleadó vagyok,rengeteg tejem van(napi 2 liter),de a kisfiam alig akart hízni,a heti 150 grammot alig produkálta,néha még annyit se,de én csinálhattam akár mit,hiába akartam tömni,ő nem evett többet,mint amit kívánt,nem egy nagy étvágyú gyerek.4 kilóval született és 2 hónaposan,csak 4800 gramm volt.Most akkor írt volna fel tápszert a doktornő a 2 liter anyatej mellé???Érdekes lett volna.Eleinte én is aggódtam,de végül beletörődtem,hogy ő nem nagy étvágyú és kész.Pár hete kezdett végre többet enni és jobban hízni,most már 6 kiló felett jár,de ahogy mondtam az első fiam már 6 hetesen volt ennyi kiló,ebből is látszik,hogy nincs két egyforma gyerek,mindegyik a maga ütemében hízik.

Üdv

2010. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 és fél kilóval született, tehát nagyobb volt, mint a te babád. 3 hónaposan ő is 6 kiló volt, majd 7 hónaposan 7 és fél. Azt hittem itt meg is rekedünk, de 9 hónaposan újra hízott. Addig a hosszára gyúrt, valószínű a te kicsikéd is ezt csinálja. Nem hinném, hogy ez gond, a fiam már másfél éves, és majdnem 11 kiló.

Ne hagyd, hogy a doki riogasson, az enyém is ilyen volt, de én mondtam neki, hogy amíg nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek, és gyarapszik is, addig én nem aggódom, ő se tegye. Nem mondott semmit, de onnantól nem piszkált:)

2010. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kislányom is 3 kilóval született, most 8,5 hónaposan 7500 gramm. Sajnos már nem szopizik, de szép adagot megeszik a gyümölcsből és a főzelékből is.

Egy hónap alatt alig hízott valamennyit. (kb. annyit, mint a te babád) A dokinál is csak azért mutatott többet a mérleg, mert épp előtte evett. Egyébként semmit nem mondott. Nem duci baba, de egyáltalán nem sovány. Rengeteget mozog, szerintem ezért sem hízik annyira.

Ne aggódj!

2010. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Megnyugodtam, és szerintem a doki sem fog tud majd megijeszteni ezek után! :)
2010. dec. 12. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!