Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezhet, hogy 4 és fél hós...

Létezhet, hogy 4 és fél hós babámnak tejfehérje és tejcukor allergiája is van egyszerre?

Figyelt kérdés

Az egész azért ötlött fel bennem, mert eléggé hasfájós a drágám. Eddig mindenki - beleértve a dokit is - azt mondta, hogy majd kinövi. Azonban olyannyira szenved minden nap a kisfiam, hogy már nem bírom, már sírok vele én is. Annyira sajnálom. A tünetei egy egy "rohamnál":

- Fájdalmas sírás, úgy, hogy feszíti hátra a kis testét;

- CSak függőlegesen érzi jól magát;

- Evés után 20 vagy 40 perccel jelentkeznek a tünetek;

- Hígabb a kakija;

- Olyan pukikat produkál, hogy majd "szétrobban" a kis hasa;

- Sokszor még evés után 3 órával is büfög, van, hogy bukik is ilyenkor;

- Sokat nyáladzik;

- Ekcéma jött ki a kis könyökén;

- piros pöttyök jelentek meg a testén,stb.

Még 2 hónaposan elvittem a klinikára, de mivel a tápszert nem fogadta el, így nem vizsgálódtak tovább. A kakija nem volt véres. Uh-t is evés után 4 órával csináltak (már jócskán éhes volt szegénykém), ott csak annyi látszott, hogy levegősek a belek. Azóta is szenved. Ez a kilégzéses teszt hol végezhető el, illetve elvégzik-e babákon? Erőltessem a tápszert? A klinikán olyan lekezelőek. Hová tudnék fordulni? Teljesen el vagyok keseredve, már nem eszem semmi puffasztó ételt, tejet tartalmazókat sem, nem eszem már semmit lassan és még mindig szenved a drágám. Ma is hajnal 2-től van fennt, most "ájult" el kb. 20 perce. Hogyan tudnék neki segíteni?


2010. dec. 12. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ha levegős a bele,akkor szerintem próbáld ki az infacolt ha eddig még nem próbálkoztál vele.a barátnőm kisfia dettó ugyan ebbe szenved,és nem tudnak vele mit csinálni,majd kinövi,mindig ezt mondják neki.ők tápszeresek,de teljesen mindegy milyen tápszert kapott,a helyzet nem változott.nekik is úgy ahogy az infacol vált be,nagyokat pukizott,nem vetted azt észre h akkor fájna a hasa mikor kakil?
2010. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Próbáltunk mi már mindent, beleértve a papaverin görcsoldót is. Semmi nem használt. Kaki előtt kb 3 órával is szenved, kaki közben is nagyon. Pukiknál ugyszintén. Egész nap szenved szegénykém. A mai nap különösen nehéz. :-( Az azért nem normális, hogy egész nap nem alszik. Már fel is ébredt, ordítva.
2010. dec. 12. 16:04
 3/17 anonim ***** válasza:

Jaj, szegénykém! :( Nálunk is hasfájós volt a fiam, de nálunk úgy, ahogy használt a papaverin, és 3 hónapos kort betöltve, elmúlt... Vannak olyan babák, nem egyet ismerek, akik az első 6-8hónapban is hasfájósak. Próbáltad már a lázmérőt vagy a szélcsövet? nekünk néha segített, jött egy kis puki vagy kaki...

De mindenképp keresned kéne egy normális dokit, ahol foglalkoznak is a babáddal, mert a fájdalom tünetei ugyan ismerősek, de az ekcéma nem normális! Szerintem, csak magán gyerekorvos fog teljeskörű kivizsgálásra küldeni titeket...

Kitartás, és szerintem, lépjetek!!

2010. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
szia első vagyok.kicsit utána olvastam a problémátoknak,és lehet h tejfehérje v tejcukor allergiája van a babádnak.ha az orvosod nem csinál semmit,menj addig amíg egy orvos nem győződik meg arról hogy nem ez a baj.lehet tényleg magán orvos fog csak így vele foglalkozni,de szerintem mondd el az orvosodnak a feltevésed és kérd meg rá hogy járjatok utána mert szeretnéd tudni h nem ez a baj.szerintem kutya kötelessége kivizsgáltatni.ha nem akkor javaslom keress másik orvost.remélem picit tudtam segíteni.kitartást nektek!
2010. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Éjszaka és ma még semmit nem aludt. Elalszik egy 10 percre, majd ordítva ébred. Kivizsgálásra meg csak januárra kaptunk időpontot. Borzasztó látni, ahogy szenved, már bele vagyok teljesen betegedve én is. :-(
2010. dec. 14. 14:01
 6/17 anonim ***** válasza:
ESETLEG A HASON ALVÁST NEM PRÓBÁLTAD?azt mondják a pocaknak az is jót tesz.nem irigyellek,mint írtam bnőm kisfia volt ilyen és még azt a pár órát is alig bírtam ki náluk,annyira sajnáltam.többet sajnos nem tudok segíteni,csak kívánni hogy jobb legyen.eszembe jutott valami.próbálkozol már a hozzá táplálással?
2010. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
2 hónapos kora óta hason alszik. A hozzátáplálást még nem kezdtem el, mert a dokim még nem javasolta. Megvárom mit mondanak januárban, a kivizsgáláson, aztán elkezdem, hátha mérséklődik ez egy kicsit.
2010. dec. 14. 21:54
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha tud még valaki tanácsot, vagy tapasztalatpt írni, azt szívesen venném. Köszi.
2010. dec. 15. 19:48
 9/17 anonim ***** válasza:

Lehet, persze.

Mindenképp ki kell vizsgáltatni.

Vidd el egy gasztroenterológushoz. A szokványos fújos vizsgálatot nem tudják megcsinálni, hisz nem tud fújni, de valahogy be tudják mérni, hogy jó -e a tejcukra.

Járj utána, és ne hagyd magad!!

De lehet "simán" csak hasfájó. EGy ismerősöm babája is 8 hós koráig volt ilyen hasfájós, amit normál esetben 12 hetesen kinőnek...

Nehéz lehet, de tarts ki és ne hagyd magad!

2010. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mindenképp kivizsgáltatom. De olyan nagyon el vagyok már keseredve. Azt mondták, hogy tápszerezni kell majd (laktózmentes) pár napig, és meg kell figyelni, hogy mérséklődik-e a hasfájás. Most ettől meg két malom között örlődöm, mert szeretek szoptatni, a kis moszat pedig szeret szopizni, cicin alszik be. És nem csak evés neki, hanem megnyugtatás, stb. Tehát Én vagyok neki. Elvonom tőle és mi van, ha nem laktóz érzékeny? Vissza tudom szoktatni a cicihez? Nagyon nehéz ez, de biztos, hogy a babám érdekeit nézem, mert annyira szenved szegénykém... Nem fogja azt érezni, hogy elhagyom? Tudom még csak 4,5 hós, és akkor is vele leszek, de annyira tudja követelni.
2010. dec. 15. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!