Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-11 hónapos babádnak még...

10-11 hónapos babádnak még mindíg gyümölcsöt adsz keksszel tízóraira? Ha nem, mi mást?

Figyelt kérdés
Igazából nem tudom, meddig illik gyümit keksszel adni a babának. Az enyém még azt kapja, de néha már unom.
2010. dec. 14. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Reggelire mit adsz neki?


Ekkora babának már mehet a sonka is, a kenyér, csinálhatsz neki házilag májkrémet is, de mondjuk én vmi jobb minőségű boltit adtam, nem vacakoltam vele. Egy-két péksütit is nyugodtan megpróbálhatsz. Sajtkrémet esetleg. Lassan már mindenfélét ehet amit te, apránként elkezdheted neki adni őket. A gyümi keksszel nagyon uncsi. De azért most én is megenném, lehet reszelek is egy kis almát. :DDD

2010. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én gluténos gabonapépet vagy babamüzlit adok Neki mindig vmilyen friss gyümölccsel (alma, körte, banán). Mondjuk mi tejmentes diétán vagyunk reflux miatt, így nehéz variálni a dolgokat.

2010. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém még nincs 10 hónapos, most még ő is gyümölcsöt kap keksszel, de már kóstolgatja a joghurtot. Szerintem felváltva fogja kapni. Teszek abba is gyümölcsöt, mert elég savanyú magában.
2010. dec. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

reggelire tápszert iszik, kb. 6-7 óra körül. Szendvicskrémeket uzsonnára kap, macisajtot, házilag gyártott krémeket, joghurtos túrót, ilyesmit.

Azért vagyok gondban a gyümi-keksz kombinációval, mert a tízórai mellett még napközben el szokott nyammogni még valami gyümölcsöt, klementint, szilvát, olyasmit, amit egyedül is meg tud enni, tehát a napi gyümölcsmennyisége amúgy is fedezve volna, ezért nem ragaszkodnék a tízórai gyümölcshöz.

Műzlit tápszerrel megpróbálhatok neki, az jó ötlet.

Tejbegrízt vacsira szokott kapni, néha még azt is ízesítem neki gyümölccsel.

2010. dec. 14. 14:11
 5/6 A kérdező kommentje:
joghurtot is uzsonnára szokott kapni, vagy magában, vagy katonák után, hogy ne legyen annyira száraz a szendvicskrémes uzsi.
2010. dec. 14. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Én adok néha kefírt, amibe rakok kis kenyérgalacsinokat. Vagy a gyümölcsöt túróval keverem+joghurttal. Adhastz nek igyümölcsrízs is, a rízst megfőzöd összekevered reszelt almával + más gyümölccsel.

A Dm-ben lehet kapni 3 féle gabonából készült port, ill. rizslisztet, amit forralt vízzel és gyümölccsel, de tápszerrel is vegyíthetsz.

2011. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!