Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a babámnak ha már...

Mit adjak a babámnak ha már nem fogadja el 5 hónaposan az egyik tápszert sem? Tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket eszik, de mit adjak reggelire, uzsonnára és vacsorára?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Esetleg tejpép? Melyik tápszereket próbáltad?
2011. okt. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Minden étkezésre tejpépet lehet adni?
2011. okt. 11. 08:09
 3/14 A kérdező kommentje:
10 félét próbáltam, de már öklendezik ha megérzi az ízét.
2011. okt. 11. 08:10
 4/14 anonim ***** válasza:
akkor is kell neki, 5 dlnek megfelelő tejalapú táplálék. ez egy éves korig mindenképp a reggeli és az esti étkezésekben legyen benne. ha nem fogadja el a tápszert, akkor a meglévő tápszerből saját magad készíthetsz neki tejpépet. így nem vetted meg feleslegesen. én pl. tejbegrízt is szoktam neki csinálni belőle. (5 dl tápszer az ugye 15 adagolókanál - ezt kéne belecsempészni a kajáiba, főzelékbe is mehet nyugodtan, mindig közvetlenül az étkezés előtt keverd bele)
2011. okt. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
és később már nem kell ennyi tápszer se, amikor már kaphat joghutot, túrót, sajtot. Addig kell csak kihúzni. Én tudom, hogy drága, azért írom. (ráadásul Ha-t kell vennünk)
2011. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ha 1est kap akkor azok keserüek,és ha kostolt gyümit akkor lehet azok után tényleg nem kell neki a keserü iz.

2est próbáltatok már?igaz nincs még 6 hós,de ha azt elfogadná,akkor sztem ehetné.

Nekük nem volt otthon tápszerünk de nem volt még 6 hós a fiam mikor hirtelen elapadt a tejem,vasárnap volt,és dm-ben ugye csak 2es táp van,igy hát olyat kellett vennem.

2011. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5 hónaposan így nézett ki a kisfiam napi étkezése.

6kor kelés, szopi

7kor reggeli, főtt étel, valamilyen püré

10kor gyümölcs

12-13 között ebédre püré

16kor gyümölcs

18-19 között vacsorára püré

20kor fürdés után még szopi


Úgy csináltam, hogy a reggeli püré az mindig az előző napi ebéd volt, és ebédre mindig frisset főztem, abból kapott vacsorára is. A gyümölcsöt darált keksszel, vagy babapiskótával sűrítettem.

2011. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És mikortól ehet krémtúrót, joghurtot?
2011. okt. 11. 09:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Neked nem adott a védőnő tájékoztatásul egy kis táblázatot, hogy mikor mit ehet?

az enyémen azt írja, hogy: 8. betöltött hónaptól joghurt, sajt, kefir, túró. Krémtúrót majd ne készen vegyél (tartósítószer, meg színezék miatt), hanem készítsd el neki

2011. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én összesen 3x láttam a védőnőt, mióta megszültem.
2011. okt. 11. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!