Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vizsgálják meg a szemét...

Hogy vizsgálják meg a szemét egy 7 hónapos babának? Megyünk következő hónapban, mert még mindig könnyezik a szeme és váladzik is.

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mi 6 hónaposak vagyunk és már pici korától szemészetre járunk, koraszülés miatt. Úgy történik hogy kap 2X szemcseppet az egyik pupilla tágító a másik érzéstelenítő. Ezután a dokinéni a fejére vesz egy nagyítós lámpát. (bocs ennek nem tudom a pontos nevét)de előtte még valami csipeszfélét tesz kívűre az alsó és a felső szemhélyra-kifeszíti- ezzel akadályozza meg hogy pislogjon. Ezután belenéz és már látja is a dolgokat. Az én fiam nem sírt kb.2-3 perc volt ez a vizsgálat. Mi Bpestre a Tömő u-ba járunk (Semmelweis Egyetem szemészeti Klinika). Ezen kívül van még más gépekkel is vizsgálat de az nem ilyen macerás. Remélem segítettem, ne félj nagyon aranyosak az ott dolgozók és azon vannak hogy ne fájjon semmi.
2009. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 3-4 hós kora között hordtuk a szemészetre a kislányunkat koraszülöttsége miatt ROP szűrésre, ami szerencsére nem jött elő nálunk. :-)

Gondolom, 1 év alatt a vizsgálat menete hasonló, ezért írom le. A vizsgálóasztalra terített lepedőbe csavarták bele úgy, hogy a karjai a teste mellé voltak rögzítve, a fejét az asszisztens fogta, a lábait nekem kellett. A szemébe a szemcsepp után egy leginkább szempillagöndörítőhöz hasonló pöcköt raktak (szemhéj alá), hogy ne tudjon pislogni. Ezután a doktornő egy speciális eszközt (nagyítóra hasonlít) tartott közvetlen a szeme fölé és nézte az ereket, meg amit kellett. Kicsit drasztikus volt, de a gyerek inkább attól sírt, hogy lefogták, de a vizsgálat nem fájt neki, mert érzéstelenítő szemcseppet kapott előtte, ahogy már írtam.

Nem megijeszteni akartalak, de én pl. jobban viseltem volna a dolgot, ha előre tudom, mire kell készülni.

17 hós kislány anyukája

2009. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit kihagytam (de az 1. válaszoló leírta már): pupillatágító szemcseppet kap először, ezután fél órára kiküldtek 'tágulni', utána jött az érzéstelenítő szemcsepp és a vizsgálat.

2. válaszoló voltam (már 1 éve, hogy átestünk a dolgon, ezért halványodnak az emlékek :-))

2009. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!