Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerettem volna segíteni de...

Szerettem volna segíteni de én lettem a szemét. Jogos?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak rengeteg kinőtt ruhája, játéka és egyéb dolgai voltak. Gondoltam arra is eladom Vaterán, szinte mind jó minőségű, márkás cucc volt. De úgy voltam vele nem vesződök, inkább odaadom annak, aki rá van szorulva.

Meg is kerestem a védőnőt, hogy odaadjam neki, majd ő szétosztja a környékben.

Kérdeztem van-e ilyen család, kire gondolt? Mondta van a közelben egy roma család több gyerekkel,azoknak elviszi.

Történetesen tudom, melyik családról van szó, több generáció él együtt,és hogy is fogalmazzak finoman...szóval nem tisztességes állampolgár egyik sem.

Persze tudom, a gyerekek nem tehetnek erről, de én nekik nem adnám oda szívesen, azt hiszem így is "mi" tartjuk el őket, a másik meg, hogy nagy az esély, hogy amit kapnak is eladják és italra vagy másra költik.

Mondtam a védőnőnek, hogy én nem szeretném ha nekik adná, keressen egy normálisabb családot. Erre azt mondta, ha ilyen előítélettel élek, keressek én valakit, aki nekem megfelel. Neki van jobb dolga is.... (persze a hangsúlyt és arckifejezéseket leírni nem tudom, de minden benne volt)

Ez volt majd két hónapja, most meg hallottam vissza, hogy milyen szemét rasszista vagyok. Én ledöbbentem, hogy ő egyáltalán hogy jön ahhoz, hogy valakinek is ilyet mondjon?

Szerintetek jogosan hord most le mindennek a védőnő? Nem mondhatom meg, hogy kinek szeretnék adakozni?


2011. aug. 12. 12:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
hát, az adód egy százalékát is oda utalod, ahová neked tetszik. tegyél rá magasról. biztos van olyan rászoruló család is, akik szimpatikusabban, és egyszerűen kevésből nem lehet sokat költeni:S
2011. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

Hát nézd, az, hogy most felhozza újra, talán nem helyes.


De az első bökkenő az, hogy valójában valahol igaza van.

Odamentél, hogy szeretnél adni, segítsen. Megmondta, kinek lehetne adni, neked nem tetszett, meddig kellett volna keresgélnie, hogy a kényes ízlésednek megfelelő családot találjon?

Adni azért ad az ember, hogy adjon, mit kellett finnyáskodnod, hova kerülnek azok a holmik, amikre neked már semmi szükséged?

2011. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ja igen, aztán férjem munkahelyén ajánlottak egy családot.

Két kisgyermek van, személyesen vittünk el nekik mindent.

Annyira jó volt látni, ahogy csillogott a szemük a sok játékot látva és én is láttam azt, hogy vigyázni fognak rá és megbecsülik!

Az nagyon jó érzés volt!

2011. aug. 12. 12:36
 4/22 A kérdező kommentje:
Én nem finnyáskodok, és igaz nincs már rá szükségünk, de nagyon vigyáztunk rá és igenis szerettem volna olyan helyre adni, ahol szintén megbecsülik.
2011. aug. 12. 12:37
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
én igazat adok neked. így is mi tartjuk el őket akkor még pluszban adakozzunk is nekik...hát nem. csak az a baj hogy ha már ezt így kijelentetted a védőnő előtt akkor tényleg rasszistának könyvelnek el, pedig igazad van.
2011. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha már odaadtad a védőnőnek, akkor neki kell eldöntenie, kinek adja.

Ha nem tetszik, akkor kereshetsz te magad rászoruló családokat, és elviheted nekik a holmikat.

Én is vittem fel sok cuccot a védőnőnek. A mi körzetünkhöz tartozik a városi roma telep, így ott osztotta szét. De engem nem érdekel, meg sem kérdeztem, kinek adta. Bontatlan tápszer is volt benne, tejpép, ruhák, kismama ruhák, cumisüvegek. Nem izgat, kinek adta. Az sem érdekel, ha az illető sosem dolgozott és a 8. gyerekét várja. Ha rá van szorulva, vigye. Nekem nem kell. Ami olyan volt, hogy tényleg sajnáltam volna, azt meg eladtam a Vaterán.

2011. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Én is neked adok igazat. Én se örülnék, ha ilyen családhoz kerülne, az amit rendes rászoruló családnak adnék!
2011. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
Én neked adok igazat,meg nem is.én is azt mondom,ha már odaadtad a védőnőnek,akinek tényleg nem ez a fő foglalkozása,döntse el hová látja jónak adni a ruhát,amikor úgy döntötted elajándékozod,sajnos ez is benne volt a pakliba.és itt van amiben viszont egyet értek,mert ha te úgy látod nem jó helyen lesznek a ruhák,szuvenír jogod másnak adni.a hibát ott követted el,hogy rá bíztad a védőnőre.kérhettél volna tőle pár címet,és majd te eldöntöd kinek adod.
2011. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Ha én odaadnám a védőnőnek a ruhákat, akkor eleve meg sem kérdeztem volna, és mégis kinek szánja a ruhákat és nem visszakoztam volna, hogy na nekik inkább nem.

Egyébként eldöntheted kinek szeretnél adakozni, de én ilyet még nem hallottam, odaadja valaki a ruhákat egy szervezetnek segítségnyújtásképpen és kiköti, kinek lehet. Jogos a védőnő kérdése, miért nem kerestél magad valakit.

Jó hogy egyébként családlátogatásra nem akartál elmenni meg elemzést a használt mosószerről, pár használt cucc miatt.


Úgyhogy igaza van a védőnőnek, mert meglehetősen szőke nős megoldás és hát rasszista is. Mert az ilyen embereket, rasszistának hívják. Nem szégyen ez, sokan vannak így ebben az országban, vállald el és kész.

2011. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat!

Nem adtam oda neki, csak nálam voltak mikor ezt beszéltük.

És hát én nem is erőltettem ezt a témát tovább, szépen fogtam a zsákot és haza vittem.

Csak a döbbenet az, hogy ő másoknak hogyan adta elő ezt a történetet, ami most visszajutott az én fülembe is.

Nem tudom, a jövőben hogyan fogok hozzáállni ha találkozunk... ( bár lehet ő is így van velem):(

2011. aug. 12. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!