Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan van meg nálunk a napi...

Hogyan van meg nálunk a napi 0,5L tejalapú étkezés, ha tejmentes tápszert, tejpépet kap a fiam?

Figyelt kérdés

tejfehérje allergiás és tejmentes tápszert és sinlacot kap.

korábban kérdeztem már, hogy reggelire kaphatna-e sinlacot a tápszer helyett, mert az szójás ( humana SL), és kanállal jobban szeret enni, mint üvegből. azt csak este elpilledve a kezemben szereti és akkor rendesen ki is üríti a cumisüveget (240-260ml). de reggel már nem hajlandó csak 1 decit meginni, utána még a sinlacot kanállal megeszi, ráadásul egy egész adagot.


2010. dec. 15. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A tejmetnes táp is tejalapu.

Ha valaki tejallergiás nem ehet tejet...

Lányom is tejcukor és tejfehérje allergiás, sokszor kérdeztem, hogy legyen így meg a tejalapu kaja, azt mondták, nem baj, hogy nem eszik tejfélét...

Nem tudom mekkora a babád, laktáz tabletta mellett be lehet lőni 1 év felett a napi tejterméket, amit elfogad a szervezete. Én nem szórakoztam vele, nem ivott tejet, nem evett tejeset, semmi baja, viszont kinőtte:-)

2010. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, én is ebben bízom, hogy kinövi.

abban a korábbi kérdésemben, amit említettem, olyan választ kaptam, hogy nem helyettesíthetem a tápszert a sinlac-kal, mert az nem számít tejalapúnak. emiatt összezavarodtam.

mert még csak 8 hós, de már csak az esti tápszert akarja üvegből inni, a többit kanállal enni. a tízórai-ebéd-uzsonnával nincs is gond, de a reggeli miatt tanácstalan vagyok. mert ha lehet, akkor sinlacot adnék neki.

de az a tuti, ha megkérdem a gyerekorvost, ebben a szituban mi is a helyzet.

2010. dec. 15. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de off-olni szeretnék.


Köszönöm neked ezt a kérdést és a válaszolódnak a választ. Mi most csöppentünk ebbe a helyzetbe, 13 hónapos a fiam, atópiás ekcémás (talán) és 3 hónapig tejalapú és tojásmentes diétán van.

Én folyamatosan ezen aggódom, hogy akkor most mi van a tejalapú táplálkozással. A dokik is mást mondanak, itt is tettem fel kérdést, de nem kaptam rá érdemleges választ.

Most kicsit megnyugodtam, mert az én fiam még a tejmentes tápszert sem kapja.

Annyit mondott a doktornő, hogy egyen sok húst, főleg pulykát, borsót és lencsét.


Még egyszer bocsánat, hogy segíteni nem tudtam, csak leírni a mi esetünket.

2010. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi! ez is hasznos nekem. mert én mindennap adok neki a főzibe kevés husit. (többször pulykamellet, és csirkemellet kap, meg persze heti 1x májat, halat. elvétve bébikajában borjút vagy nyulat, de ezek most nem is lényegesek)

legalább azt, mert a borsót nem eszi meg, lencsét még nem kapott, de talán lassan már azt is adhatom, majd megnézem, arra mit javasolnak.

2010. dec. 16. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!