Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivigyem 4 hónapos koraszülött...

Kivigyem 4 hónapos koraszülött babámat "sétálni"?

Figyelt kérdés

kislányom 4 hónapos, két hónappal született hamarabb. itt nálunk most -7fok van, enyhén fúj a szél. tegnap még plusz volt, akkor kint voltunk egy órát. gondoltam rá hogy kézben kiviszem egy picit, de én tettem fel egy kérdést nemrégiben hogy a babám fuldoklik ha egy kis szél éri az arcát kendőt sem akarok a kis orra elé kötni mint a nagyobb babáknál szokás.

ti kivinnétek a babátokat ebben a helyzetben? vagy várjam meg míg süt a nap és csak azokon vigyem ki egy picit?


2010. dec. 16. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább ne.Én se viszem ki a 3 hónapos lányom.Nekünk elmondta a védőnő is, és a gyerekorvos is, hogy -5 fokig lehet őket levinni.Ha ennél hidegebb van, ne.Szerintem ma hagyjátok ki.A babák hamarabb kihűlnek.Esetleg jól takard be, és szellőztess egy kicsit a szobában.
2010. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én babám a 37. héten született, de én kiraktam aludni, ha csak egy órára is! Jól felöltöztetve, több takaróval, és én rátettem még az esővédőt is a szél miatt, s úgy aludt kint. Ő pl csak a levegőn tudott aludni nyugodtan nappal. Egy ismerősöm is kitette aludni a pici babáját ilyen időben, s nem lett vele sem semmi gond.

De nem is beteges egy kicsit sem szerencsére.

Szerintem semmi baja nem lesz a te babádnak sem, annyira nem kell óvni. Megszületett, igaz korábban egy picit, de azóta gondolom sokat erősödött. De ezt neked kell tudnod, te ismered a csöppségedet. :)

2010. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm,két hónappal született hamarabb..Nem két héttel..Nekem eszembe sem jutna kivinni őt ilyen időben.Várjátok meg a délutánt,hátha addig kisüt a nap és vmivel derűsebb idő lesz.
2010. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd ki.
2010. dec. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy koraszülött.Hideg van ahhoz, hogy levidd.És még a szél is fúj.Ha elkezd sírni az utcán, jól belélegzi a hideg levegőt.Mi sem visszük ma le, pedig imádunk sétálni.És nekem is hiányzik, ezért azt csináljuk, hogy ha Apa hazajön, megetetem, és én elmegyek egyedül.Addig a férjem vigyáz rá.A babának pedig jobb most otthon.
2010. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a vaálszokat, csak közben felkelt a manócska.


ahogy írta valaki, az a baj hogyha elkezd sírni. tegnap is sos-ben siettünk haza mert elkezdett pityeregni, kivenni meg nem akartam nehogy szél érje őt.


azt hittem én csinálom rosszul azzal hogy nem szeretném őt kivinni ebben a hidegben, mert olyan sokan írják hogy ilyenkor is mennek ki. Marad a nagy szellőztetés a szobábaban.


jó egészséget mindenkinek!

2010. dec. 16. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!