Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babának melyik...

Koraszülött babának melyik életkorát kell figyelembe venni a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
Ha hat hónapos, de korrigáltan még csak 3 és fél hós lenne, akkor lehet kezdeni azért a hozzátáplálást, vagy várjam meg, amikor korrigáltan is betölti a fél évet? Gyermekorvos szerint a belső szervei csak annyira fejlettek, amennyire akkor lenne, ha időben születik meg, tehát pl. a fogzás is ahhoz igazodik majd, és később fog kezdődni. A védőnő viszont az ellenkezőjét állítja. Gondolom, hogy az orvos a hozzáértőbb, de ti hogyan csináltátok/csinálnátok?
2011. szept. 23. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol a korrigált és a valós életkor közt kezdeném meg. Nem látunk bele a babába, tehát nem tudjuk pontosan hol tart a fejlődése, de a korrigált életkor nem mindig, minden körülmények közt úgy érvényes ahogy. Kicsit máshogyan fejlődnek ezek a babák.

Szerintem várj még a hozzátáplálással. A súlygyarapodásból és a táplálási igényeiből úgyis hamar kiderül, hogy érdemes lenne-e hozzátáplálni.

2011. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Azt hiszem, nem sietem el, várok még egy kicsit, mert szívesen fogyasztja a tápszert.
2011. szept. 23. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

lányom két hónappal született hamarabb. 6 hónapos volt mire elkezdtem neki adni a gyümiket. ő nagyon hasfájós is volt így még kicsit húztuk az időt. a lényeg hogy a korrigált időn túl legyen.

aztán bevallom olyan egy éves lehetett mikor több mindent kezdtem el adni neki, akkor már nem nagyon voltam hű ahhoz hogy ő mégcsak 10 hónapos lenne. most 14 hónapos és már majdnem mindent adok neki....azóta nagyon szépen is hízik. nemhiába, házikoszt :)


fogzás: első fogacska 8-9 hónaposan bújt ki.


én a helyedben még várnék 2-3 hetet és aztán jöhet az almácska :)


jó egészséget

2011. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is! Jó volt egy érintettől olvasni! Igyekszem majd óvatos lenni, és ha minden simán megy,talán majd bátrabban folytatjuk! :) :)

Jó egészséget nektek is!

2011. szept. 23. 22:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

és neked miért született hamarabb a babád? én toxémniás lettem :(

ma már gyönyörű "nagy" lányom van. lassan 14 hónapos. 80cm és 10kg (42/1980 volt)

egyébként nálunk mind a védőnő,mind a körzetis dokink nagyon óvatosan bánt a lányommal. az oltásokat is 2 hónappal később kapta. most a 15 hónapos lesz a legelső oltás amit már időben kap meg. ha kórházba került ott is úgymond kiemelkedő figyelmet kapott.a dokik sokszor túlzottan is óvatosak, de ez az alap. Hiszen okés hogy x idővel hamarabb születtek, de olykor még többel vannak elmaradva mint az az x idő.


Normaflor-t adhatsz majd neki ha elkezded a hozzátáplálást. én 11 hetesen adtam először a lányomnak, aztán onnantól olyan 3-4 havonta kapott 2 hetes adagot. ha ment a hasa akkor persze nem vártam ki ezt az időt. vannak drágább "szerek" is, de nekünk ez tökéletesen bevált. egyszer kapott valami Bonolat pro vagy mi volt a neve, az egy granulátom volt 1 hónapra kb. 2800Ft. de én azután maradtam a Normaflor-nál.

2011. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kezdtük a méhszájon lévő lepénnyel (feküdni kellett a 14. héttől), aztán befejeztük mégis korai lepényleválással. :( 1350 gramm és 40 cm volt. Most már minden rendben, egészséges, erős kisbaba.:)) Bár akkor mondta volna valaki, hogy így lesz, hogy eljutunk idáig...

Jó egészséget nektek is!

2011. szept. 23. 22:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, a Normaflore nekünk is bevált!
2011. szept. 23. 22:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

36 hétre született a lányom 2370 grammal és 49 centivel (lepényelöregedés miatt). A dokink tanácsára 4.5 hósan (születési időtől tekintve) kipróbáltuk az almát, és nagyon bejött neki, az emésztésével sem volt gond, úgyhogy végül elkezdtem sorban minden megengedett gyümivel-zöldséggel kóstoltatni. Viszont minden allergént a javasoltnál később vezettem be.

Nála a mozgás- és idegrendszeri fejlődésben nem volt csúszás, viszont a fogzás eltolódott, egyéves is elmúlt mikor az első fogai kijöttek (egyszere 4).


Az unokatesóm babája 34. hétre született, nála a korrigált kor alapján kezdték meg a hozzátáplálást, sőt, még később is, mert lassan fejlődő baba volt, sok problémával.

2011. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát igen, anno hogy szerettem volna én is előretolni az időt...miközben ültem az inkubátor mellett és néztem ahogyan gép lélegezteti a babánkat.... :(


de szerencsére ma már távoli emlék :)


sosem tudom eldönteni hogy az én lányom volt akkor "nagy baba" ? akiket olvasok hogy 32 hétre szültek mindegyik baba olyasmi volt mint a tied. az én lányom meg 1980g.

2011. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kisfiam 28 hétre született, ő is "nagy babának" számított, mert 700-900 között szoktak lenni ilyen idősen. Én azt szoktam mondani, hogy érezte, hogy kevés ideje van a pociban, és jól belehúzott!:D

Valódi csoda, hogy élnek és egészségesek!

2011. szept. 25. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!