Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorulásos babának milyen...

Szorulásos babának milyen ételeket készítsek?

Figyelt kérdés

7,5 hós, még csak 1,5 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, igazából mostanra kezdi már szeretni az ízeket és örömmel elfogadni. Most jött elő a szorulási probléma is, de nem tudom mit adjak neki, mert azért a főzeléket sűríteni kell valamivel (krumpli, rizs). A gyümipépünk alapja meg az alma szokott lenni (ami megintcsak hasfogó) ezeket szokta kapni:alma, almás banán, almás őszibarack, almáscsirke, meg a főzelékek husival.

Adtam most neki Laevolac-ot, meg csináltam Mecsek babateát (de azt nem fogadja el.)Ezért a barackot most egy kis teával higítottam és így kapta kanállal, remélem lesz eredménye.

Tudnátok írni pár babaételt ami nem hasfogós? Nem akarok mindig Laevolac-ot adni neki.

Köszönöm a válaszokat!


Ja és szopik még, egyenlőre nem tudtuk egyik szoptatást se kiváltani, tehát a folyadékbevitel meg van!


2010. dec. 17. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Széklet lazító pl:paradicsom,barack,tök(nem sütőtök)Ezeket bármelyikét megfőzheted csirkehússal.A kamilla tea is lazítja kicsit a székletet.Szilva is ilyen étel.
2010. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vizet iszik? Mennyit?
2010. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az is tökéletes amit az első v. irt!


+ a főzelékbe kaphat egy evőkanál növényi olajat az kicsit megolajozza az utat nem fog nehezen kakilni.


a barack megvétele most talán gázos mert a sárgabarack nagyon jól hajt.

2010. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
konzerv barack is jó.Nálunk télen az is bevált.
2010. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szilvát tegyél a tejpépbe alma helyett, vagy azt is, esetleg felváltva.Ha iszik vizet, facsarj bele egy kisebb narancslevet, annak is székletlazító hatása van.Kicsit kerüljétek a banánt, és a többi hasfogós ételt.A főzelékét, meg egy kicsi főzd hígabbra, és főzievés után mindig kínáld folyadékkal.
2010. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az enyémnek nem is tudok almát adni annyira megfogja neki a pociját (banánt se). Én ezeket teljesen kiiktattam, illetve az alma-szilva pürét szoktam adni egyedül, mert a szilva miatt nem fogja meg a pociját.

Nekünk a Mira baby víz vált be nagyon. Segít rendben tartani a székletét még a nyírfacukor, az ráadásul nagyon jó a fogacskáknak is. A teájába szoktam neki egy pici kanállal tenni.

Nekünk ami az ételek közül bevált, és nem fogja meg a hasát az a gesztenye (krumplival, husival, néha meggyet is teszek bele 1-2 szemet), a cékla, sóska (bár az csak picit később lehet), saláta, brokkoli, paradicsom.

Ha ezeket eszi a babám, akkor nálunk nem szokott gond lenni.

2010. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vizet nem iszik, a cumisüveggel még nem barátkozott meg.

A paszírozott borsó az hova sorolható?

Paradicsom az jó szokott lenni, de mindig azt se adhatok.

Spenótot is lehet, nem? Csak mivel sűrítsem?

2010. dec. 17. 11:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Tápszerrel lehet habarást,már elég nagy ahhoz hogy kukorica lisztet használj neki.A spenót is jó,a borsó az már nem igazán.
2010. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor első körben ne étellel próbálkozz, hanem hígítsd vízzel a főzeléket, gyümölcsöt.
2010. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szilvalé 1000-rel...:)

2010. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!