Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos lányunknak mióta...

6 hónapos lányunknak mióta kap almát, barackot, sütőtököt, répát elég szorulásos. Mit tegyek, hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés

Adtam neki a doki javaslatára cukros kamillát, levolacot, szilvát ( ettől hasfájása volt, nem is csoda) őszilevet.

Nem vagyok a glicerines kúp mellett, de most nemrég adnom kellett neki, mert 2 napig csak nyomta és semmi nem volt, csak sírás.

A dokit és a védőnőt is folyton faggatom, de nem sokra megyek velük.

Tudnátok adni tanácsot?


Holnap azért elmegyek a védőnőhöz, azt ígérte átbeszéljük a hozzátáplálást.


2011. aug. 31. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Adjál neki csak barackot. Az meghajtja. A többi mind fogja a székletet.
2011. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, az alma, répa, sütőtök mind-mind lassítja az emésztést, de a barack biztosan jót fog tenni neki.
2011. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szoptatod, vagy tápozod? Mert a némelyik táptól szok előfordulni a szorulás. És ahogy írja, barackbefőtt.
2011. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Anyatej+táp kiegészítéssel

De nem segített a barack sem, volt hogy 2 napig megevett 1-1 őszi barackot, de semmi.

2011. aug. 31. 17:24
 5/10 A kérdező kommentje:

Várjunk más gyümikkel?

Ötletem sincs, de nem szeretném ha ennyit szenvedne. Gondolom ez is idő mire átáll a szervezete, mint az újszülött kori hasfájás?

2011. aug. 31. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Laevolacot mennyit adtál neki? Én volt, hogy egy nap kétszer adtam, mert nem volt eredménye, és utána minden nap kapott egy keveset. Azt tudni kell, hogy leghatásosabb reggel, még evés előtt. Próbáld ki, hogy kicsit többet adsz neki belőle, hidd el, meglesz az eredmény. (Lányom így a háta közepéig összekente magát :o) )Egyébként hosszú távon a hozzátáplálástól jobban kéne, hogy menjen neki a kaki-dolog, egy-két hét azért kell hozzá.
2011. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idős a babám, és már kapott pici (3-4 kanál) szilvalevet az almapürével összekeverve - lehet hogy ez megoldaná a lányod problémáját.
2011. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nálunk a szentkirályi őszibaracklé vállt be, attól egyből jön a kaki, lazább is picit, nem erőlködik. a hozzátáplálás kezdetén két hétig szenvedtünk cukorszirupot próbáltuk, hasmasszázst, tornáztatást, melegvízben pancsit, hőmérőzést, kúpot semmi nem használt, aztán vettem ezt az őszibaracklevet aznap azt itta szopik között és estére már minden rendben volt.

még a kecskeméti bébi ételek közül jó a szilva, de has fájást is okozhat...

2011. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, a szilvás bébiétel okozott is pocakfájást

a szentkirályi levet kapta párszor, de nem volt semmi, lehet keveset adtam neki


Köszi a tippeket


A levolac ha többet adok nem okozhat kárt?

2011. szept. 1. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem okoz kárt, hidd el, max nemcsak a baba ruháit, hanem a babát is fürdetned kell. (De nyugi, ez egyszeri "hasmenés", a második kaki már normál állagú lesz.)
2011. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!