Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kell 1 éves kisfiamn...

Miért nem kell 1 éves kisfiamnak a darabos étel?

Figyelt kérdés
Már teljesen kész vagyok ettől,hogy még mindíg turmixolni kell neki a főzit,gyümit.Arról nem is beszélve,hogy sokkal színesebb lenne az ételek sora ha már enné a szilárdat is!Az az érdekes,hogy a kekszet,kiflicsücsköt,túrórudit,pogácsát stb amit a kezébe adok baromira nem zavarja,hogy darabos és élvezettel elnyammogja.De ha a főzibe,gyümibe van egy kis darab már öklendezik,kirázza a hideg....Nem értem!Mit tegyek?Ja és 8 foga van:)
2010. dec. 17. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem a fogak számától függ. :o)


Próbáltál már neki csak darabosat adni, pl. főtt zöldség, tészta? (A husi egy picit nehezebb fejezet...)

2010. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam igen!A husit kerek 1 órán át forgatta a szájában és egy kis tea és öklendezés segítségével le is csúszott!

Adtam neki a túrós tésztából,lasagne-ból az mondjuk le ment neki de nem rajongott érte és nem állt sorba,hogy kérek mééééééééééég:)

2010. dec. 17. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én 13 hós lányomnak sem kell (bár neki még csak 2 foga van), próbálkozom, előbb-utóbb majdcsak elfogadja.
2010. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van: egy éves, és 8 fog. Eddig sem turmixoltam teljesen pépesre semmit neki, szóval mindent megevett, és ahhoz képest darabosabban is, mint mondjuk egy bébiétel. De mostanában észrevettem, hogy ha pl. főzeléket nem turmixolok, de közben meg puha, nyammogja, és szorítja össze a száját, mintha nem kérne. Én meg persze beveszem, meg idegeskedem, hogy miért csak az ebédnél csinálja ezt, és nem eszik, vagy alig, az addig jóevő fiam. Szóval rájöttem, hogy eszi ő, csak mire megrágja és lenyeli, kb. 5 különböző dolgot felfedez és játszani akar. Ellenben ha kicsit turmixolok rajta, akkor csak nyeli, és gyorsan végez.... Így én még botmixerezek, de még az eddigieknél is kevesebbet, mert nem akarom, hogy ne ebédeljen, és csak gyümölcsökön éljen. Ő is megeszi a kenyeret felvágottal, stb-t. Szóval szerintem idővel meg fogják azt is enni, türelem kell hozzá. Az meg, hogy ki mit eszik már egy évesen, engem totál hidegen hagy. Nem fogok neki egy évesen sem adni szalonnát meg husit turmixolatlanul, mert azt nem tudja megrágni....
2010. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!