Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hatásos lenne? 6hós babám...

Hatásos lenne? 6hós babám 2hónapja éjjel fél óránkén kel. Elég neki ha megsimizem, vagy cumit adok neki. szerintem megszokta.

Figyelt kérdés

haggyam 5-10/többet nemtudnék/percet sírdogálni?vagy lehet nem is sírna?mert most így odáig nem jutunk el hogy sír, csak nyüszög, én meg ugrok.

kérem ne azok írjanak akik "leszívteleneznének", hisz ha szívtelen lennék, nem gondolkoznék ezen, hanem már ki is próbáltam volna.

köszi


2009. jan. 23. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Egy ilyen kicsi babának cici kell, nem simi és nem cumi (ami mamipótlék). Minek taktikázni? Ezért vagyunk gyeden, nekünk nem kell hajnalban kapálni mennünk.
2009. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ja és 1 perc sírni hagyás is elég súlyos nyomot hagy a kis lelkében.
2009. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ennek a babának nem jutott cici

:(

2009. jan. 23. 08:55
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk ugyan ez volt a helyzet. Éjszakánként 8-10-szer keltem hozzá. Már ott tartottunk, hogy elapad a tejem, ha még sokáig nem pihenek semmit éjszaka sem. Aztán rájöttem, hogy egy kis nyüszi után az esetek 80%-ban visszaaltatja magát. Mindig egy kicsit tovább hagytam nyüszögni. Ha sokáig (kb. 20 perc) nem hagyta abba, átmentem. Nálunk a cici mindent megoldott ilyenkor. ehet, hogy cumisüveg olyan 1 óra felé nálatok is elkelne, hiszen ilyenkor még lehet éjszaka éhes. Most a foga miatt nálunk is nyűgi van iccaka, de remélem helyreáll majd megint az éjszakánkénti 1-2 felkelés.

Remélem segítettem. SZerintem egyátalán nem hagy nyomot a gyerekben, ha megtanítod egyedül elaluni/visszaaludni. Azóta nappal már csak learkom a megfelelő időben, nyüszizik max. 5 percet, és bevágja a durmit. Aztán vigyorogva ébred. Van olyan is, hogy cici nélkül lerakom, és úgy marad. Semmi baja nem lesz a gyerek lelkivilágának, és most nyugodtan tarthat egy-két "mintaanya" szívtelennek, de azért egy fél évesnél idősebb gyerek már nem újszülött. Legtöbbször azért megy az az 5 perc nyüszi, mert még benne van a játék hevében, és minden jobban érdekli, mint az alvás. MOst pl. learktam, amikor elkezdtem írni a levelet, és most már el is aludt. Egy kicsit nyüszizett, most meg vígan horpaszt. Már nem idegelem magam rajta, mert "megszoktam". Persze ezt soha nem lehet igazán megszokni, csak beletörődni.

Tessék, most lehet kővel dobálni... :-)

2009. jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

nappal ő is szépen magától alszik el, vagy a cumis üvegen.

nem gondolom, hogy éhes lenne, mert kínáltam ugyan teával, de a cumira se kapott rá/pedig ő nemtudta mi van benne/2hós kora óta átaludta az éjszakát.

akkor egy picit hagyom, a védőnő is azt mondta 15perc,ha nem hagyja addig abba a sírást (bár én a sírást nem várnám meg szívesen)akkor már nem is fogja magától, de ha vissza alszik annyi idő elég.szóval 15percet lehet hagyni.hát nem tudom,akkor megnézem visszaalszik-e.

köszi mégegyszer

2009. jan. 23. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
ugy van ahogy mondjatok.egy feleves gyerek nem ujszulott.sokszor mar nagyon is tudja anya gyenge pontja mi.nem azt mondom,hogy hagyjuk sirni nem tudom meddig,de azert mindjart ugrani sem kell.mar az ilyen idos baba tudja miert sir;))az en picim is hasonlo.es latom rajta,hogy mas a sirasa mint ujszulott koraban.ha picit hagyod az nem baj szerintem.egyparszor ki kell birni aztan megszokja,es mar csak ha ehes szol.sok sikert
2009. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!