Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás vagy tápszer?...

Hozzátáplálás vagy tápszer? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
4,5 hónapos anyatejes kislányomnál mostanában azt veszem észre, hogy nem elég neki a tejem, főként az esti utolsó szoptatásnál. Megetetem mindkét mellemből, de szerintem inkább a fáradság miatt alszik el, nem azért mert jóllakott. Gyakrabban is eszik, de egyszerűen nem telítődnek annyira a melleim. Adjak neki pluszban tápszert? De mennyit és mikor? Kezdjek hozzátáplálni? Ti mit csináltatok/csinálnátok?
2010. dec. 20. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én leszavasztam a tápszert. Amint elkezdett apadni a tejem (5 hónapos volt) elkezdtem krumplit főzni,répát, tököt,almát,egyéb gyümölcsöt pürésíteni. Persze egy idő után már én is vettem tápszert,mert a tejem véges volt,de a főzelékeket,püréket napi 2x már megette. Így nem csak a méreg drága tápot ette.
2010. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
v tejpépet nem gondoltál? mi vacsira azt eszünk, mér 4 hóstól van. megcsinálsz neki fél adagot + a cici úgy csak elég :) mi így csináljuk csak már egész adaggal. én is kb 4 hósan kezdem hozzátáplálni, de nekem nap közben sem volt elég a tejem :(
2010. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha hozzátáplálni szeretnél, akkor én is a pépet ajánlom.

Azzal 1 étkezést kiváltasz, mondjuk az utolsó előttit.

Az utolsó etetés inkább szoptatás legyen, szerintem az a babának is jobb, és az esti tej laktatóbb, táplálóbb.

(De ez csak az én véleményem).

Mikor már tényleg nagyon kevés volt a tejem, akkor én tápszerrel pótoltam a szoptatás után. Van itthon mérleg, megmértem mennyit szopizott, és így tudtam, mennyi tápszer kell még.

2010. dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!