Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának lehet adni...

1 éves babának lehet adni tojást? Ha igen milyen formában? Főve, rántotta, lágytojás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy megeszi;) lányom csak rántotta ként eszi meg, úgy hogy kis hagymát szslonnával kolbásszal megsütök, kenyér belet tépek a felvert tojásba, és ezt öntöm a hagynád szalonnás kolbászos alapra. Nem kavargatom, csak megfordítom, ha megsült kihűlt felszelem, kézzel ette, eszi.
2010. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hónapos korától hetente kétszer reggelire lágy tojást kap.

Mikor elkezdtük a tojást enni, az elején csak a sárgáját kapta, aztán fokozatosan tettem hozzá egy kis fehérjét is, kb. egy hónap után már az egész tojást kapta, beleaprítom a kenyeret és nyakalja.

2010. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na akkor tojás lesz a reggeli:) Eddig féltem adni, a védőnőtől meg nem tudom megkérdezni, mert az mindenre azt mondja hogy ne, ne, ne. Mondjuk nincs is gyereke:) Köszi a válaszokat
2010. dec. 21. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Na a védőnőktől a gyerek éhen halna mert semmit ne adj! Én is már adtam neki már 10-11 hósan.Bár most 16 hósan kiderült h valószínű a tojitól ekcémás :(.
2010. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam lassan 11 honapos es o is rantottakent szereti. En szoktam zoldsegeket is belekeverni igy nagyon finom. Ma reggelire pl. pici hagymat futtattam meg vajban es paradicsomot (hejjat lehuztam es kimagoztam) majd rautottem 1 tojasbol rantottat es osszekavartam. En vajjal csinalom neki mert igy jobban megeszi, nem annyira zsiros es a vaj egy kis sos izt is ad neki ami epp eleg, igy nem sozom meg. Piritos kenyeret szoktam neki finoman megpiritani, hogy ne legyen nagyon kemeny (tehat ilyen enyhe piritos) es ezt felcsikozom. Amig kanalazom neki a rantottat o ragcsalja hozza a piritos csikokat.
2010. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. dec. 22. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!