Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráhagynátok 2O hós gyerkőcőt...

Ráhagynátok 2O hós gyerkőcőt egy rég nem látott rokonra a játszóházban?

Figyelt kérdés
A szitu az, h párom kitalálta, h a nyár óta (fél éve)nem látott X..Y uncsitesóra bízzuk a játszóházi felügyeletet.Úgy, h előtte nem is találkoztak, csak ott a játszóházba a kezébe adjuk s mi menjünk el vhova!Persze közelbe lennénk ha gond van s hívna. Ezt én nem tartottam jó ötletnek, szerintem nekünk is ott kellene lenni első alkalommal, nem, h egy kicsit szokja a rég nem látott/ismert uncsitesót!Mit gondoltok? Én gondolom rosszul? Túllaggódom? Mégse szívesen hagynám ott egy olyanra akit nem is ismert és ő se a gyereket!Szerintetek? Minél több választ várok, csakhogy férjemnek meg tudjam mutatni a véleményeket!
2010. dec. 21. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Én biztos hogy nem! Nem a tulaggódás miatt hanem mert a gyerek nem ismeri "ugy" Őket. Ha többször találkoztak volna a gyerekkel ugy oké, így nem.

Bocsika a férjednek!:-)

2010. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a gyereknek is biztonságot adna, ha ismerné a rokont/nem rokont/bárkit. otthagyjátok, szegény keres titeket és sírni kezd. máris mehetsz vissza az ordító gyerekért...
2010. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok egy túlparázós anya, de több szempontból sem engedném.

Először is: első találkozás egy régen látott emberrel plusz meg még otthagyni neki a játszóházban....

Másodszor: 20 hónapos még erősen kötődik a szüleihez, nem minden felnőttel játszik el "csak úgy".

A legtisztább az lenne, ha ez a bizonyos uncsitesó 2-3 napot is nálatok töltene, ismerkednétek, -ő is a gyerkőccel, gyerkőc is vele.

2010. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ha még a férjed nagyon kanos is, akkor se ilyen gyorsan akarjátok lepasszolni a gyereket, ismerje meg az uncsitesót a baba. Őt kell félteni, hát megijed szegényke, hogy ott hagyták a szülei egy vad idegennel. 3 éves korukig nagyon érzékenyek erre. Talán még nem annyira tudják felfogni, hogy mégis miért hagyták ott a szüleik egy idegennel...
2010. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
6%
Normális játszóházba nem is vesznek be 20 hónapos gyereket
2010. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdés: van e egyáltalán a rokonnak tapasztalat egy pici babával?

A baba mennyire fél az idegenektől? Az én lányaim másfél évesek, és ha már nem látnak egy rokont, ismerőst jó pár hétig, félnek tőle, bújnak hozzám és kell 1-2 óra mire teljesen feloldódnak és oda mernek hozzá menni, játszani, de nekem akkor is a közelben kell lennem.

Amúgy meg nagy felelősség egy pici babára vigyázni, főleg egy idegen helyen (ok, hogy játszóház, és elvileg bababiztos) és a babátoknak a rokon is új és a játszóház is idegen hely, akkor már inkább otthon jobb lenne szerintem.

Persze óvni, félteni sem kell azért annyira nagyon, de jobb a fokozatosság.

2010. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Semmiképpen sem!!

A gyereknek jól ismerni kell a személyt akivel van, csak így érzi magát biztonságban. A "felügyelő" személynek pedig ismernie kell a gyereket, ahhoz, h pár órát együtt töltsön vele idegen helyen.

Az én fiam 3 éves, a húgomat hetente látja, vele akárhova elengedem. Viszont anyóst 5-6 hetente látja, olyankor jól elvannak, de a játszótérre se engedném le őket együtt.

2010. dec. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem hagynám. Csakis olyan emberrel akit már ismer és tudjuk hogy jól meglesznek.
2010. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én igen, ott merném hagyni! Az összes uncsitesómban bízol annyira hogy rá merném hagyni a gyereket. Rengeteg gyerek van a családban, mindd szereti a gyerekeket tudja mi a teendő!

Másik dolog, egy játszóházban lányom számára mindig annyi újdonság van, nem érdeklem, otthagy és megy játszani! Főzőcskézik a kiskonyhán, csúszdázik, labdázik, mindent megnéz, kisházikóba bemegy, autózik. Még ha idegen hely akkor is!

Augusztusban volt a keresztrlője, akkor volt 1,5 éves. Jöttek a rokonok, külföldről, senki nem beszélt magyarul, a keredztapja elvitte egyedül fagyizni babakocsival, soha nem látta azok előtt a gyerek a férfit, idegen nyelven beszélt, és semmi gondd mem volt! (kicsit aggódtam ugyan hogy hozza haza fog- e sírni lányom)

szóval ismerem a gyereket az illetőt elengedném:)

2010. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha valami halaszthatalan dologunk lenne és nem lenne más megoldás, én otthagynám a fiam így az unokatesóra. Viszont én tudom róla, hogy ő pl. nem fél az "idegenektől", hamar barátkozik, tudom, hogy nem lenne vele így gond.

Viszont az tényleg igaz, hogy csupán azért nem hagynám így ott, hogy szórakozni menjek a férjemmel. Amit előttem is írtak, hogy pár alkalommal látogasson meg benneteket a rokon, hogy összeszokjanak a babával, utána már persze, simán ráhagynám, elég nagy már ahhoz a babád. Nyilván te is csak olyan emberre bíznád, aki rendesen ellátja, míg ti távol vagytok.

2010. dec. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!