Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki tápszert ad a babájának...

Aki tápszert ad a babájának mindig ugyanannyit ad, napszaktól függetlenül, vagy különböző adagokat?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám, és evés után rögtön elkezd sírni, lehet még éhes?120-at eszik napi 5x,6x,7x, vagy 8x,változó.

Előre is köszi a válaszokat!


2009. jan. 23. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy csak a pocija fáj,az én kisfiam 4.5hónapos egy evésnél 180-at eszik,csak este fürcsi után eszik többet 240-et,de alszik is reggel 8-ig:).Mi 5-ször eszünk egy nap.Ennyi idősen mi kb.80-100-at ettünk napi 7-szer.
2009. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyit, de 5 hetes babának tökéletes a 120!

Attól függ mennyi időnként eteted, és általában betartattam vele a 3-4 órát, de ez neki jól ment.

De szerintem 120 nál több nem igen kell neki, próbáld azt hogy a 4 adagnyit mikor kiméred a 120 vízbe, nem csapod le tök simára, és úgy laktatósabb neki!

2009. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az elején ugyanannyit adtam.Viszont amikor már átaludta az éjszakát reggelire többet meg vacsira is többet kapott.Az adag az a babától függ hogy ő mennyivel lalkik jól.De próbálj renszert bevezetni.
2009. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi rendszert.
2009. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 12 hetes, most eszik 133 ml-t (120 víz+tápszer), de azt sem mindig eszi meg. Néha csak a 100 kell neki. Eddig kb 2,5-3 óránként evett, most előfordul, h több v kevesebb idő múlva lesz éhes. Gyanítom, h volt egy növekedési hullám (amikor álandóan éhes volt, és mindig megette a 133 ml-t), most pedig visszaáll(t).

Ha evés után sír, valószínű, h inkább csak a hasa fáj. Próbáld meg kivárni a 3 órát, mert kell, h ürüljön a kis gyomra. Utána etesd, próbáld kevesebbel, és ha éhesnek találod, akkor adj neki még, mert az is lehet, h nagyon megterheli a gyomrát a 120.

Előfordulhat, h csak túl mohó, befalja a kajcsit, és megfájdul a pocija.

Ha azt tapasztalod, h a hasa fáj, próbálj adni neki Infacolt, Espumisant, Gripe Watert, ... vmit, ami segíthet.

Nekünk nem vált be semmi, csak az idő segített (mára szinte teljesen elmúlt).

Ja, és mi a MAM Ultivent cumisüveget használjuk a kezdetektől, mert az kólika ellenes (arról nem is beszélve, h teljesen szét lehet szerelni, így könnyebb kitakarítani).

Sajnos, csak találgatni lehet, h miért sír a picid, próbálkozz, talán beválik vmi!

Sok sikert!

2009. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jav.: állandóan
2009. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!