Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós kislányom éjjel óránként...

7 hós kislányom éjjel óránként sírva ébred, nem tudom átvinni sem a szobájába. Eddig végigaludta az éjszakát, most csak áthozom hozzánk, alszik tovább, nem éhes. Nem fogom ideszoktatni közénk, mi lehet az oka, hogy óránként sír?

Figyelt kérdés
Nappal ébredés nélkül végigalszik 2-2 órát,foga még nincs.Nem cumizik,csak anyatejes,hozzátáplálni nem lehet,mert mindent elutasít.
2010. dec. 22. 06:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a foga jön. De 7 hósan a fejlődéséhez már nem elég,ha csak szopik! Kell neki már hozzátáplálni!
2010. dec. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tudom,de nem fogadja el,és mint olvashattad,NEM ÉHES!
2010. dec. 22. 06:37
 3/11 anonim ***** válasza:
szia.lehet szomjas is!és akkor (legalábbis az én fiamnak) nem kell a cici
2010. dec. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és akkor mit adsz neki? Egyébként üvölt,ha megkínálom tejcivel :(
2010. dec. 22. 06:57
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Azért nem foga el semmit,mert nincs hozzászokva az ételhez! Attól még lehet éhes,hogy nem akar a szopin kívül mást elfogadni! Már régen megkellett volna kezdeni a hozzátáplálást! Kérdezd meg az orvost,hogy mi tegyél!
2010. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is kellene neki a hozzátáplálás már bőven.Az én fiam 4 honaposan már almát evett reszelve vagy turmixolva..Ha szomjas volt baba teát adtam neki ici pici cukorral,vagy sima forralt vizet.Az is megeshet hogy ezekben a rossz idökben fázik a kiságyában béleld ki neki jobban,lehet ami neked meleg neki még hüvös.

A hozzátápláláshoz annyit mondanék még a bolti baby ételt az én babám sem kedvelte tulzottan,nyugodtan süthetsz neki te is tököt,föt krzmpli,sárgarépa,banán,alma,baba piskota,keksz stb stb nagyon jol kombinálhatóak...picit izesítsd cukorral hidd el szeretni fogja :) a mami álltal készített étel a legfinomabb :)

2010. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

7honaposnak szuksege van a tejen kivul masra,valahogy meg kell kezdeni a hozzataplallast.

nekunk is volt gondunk,aztan kiderult hogy keves kajat adok neki(o 4hos kora ota eszik)rendesen megvacsiztatom,azota nincs gond.

2010. dec. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a foga miatt utasít el mindenféle kaját. Gondolom 6 hónapig csak anyatejet kapott, amikor elkezdted volna hozzátáplálni akkor meg a fogzás miatt nem fogadta el.

Próbáld evés előtt bekenni az inyét valami fogzássegítővel (dentinox, dologel, gengigel), vagy adj neki esténként 5 golyó chamomilla ch15-t, valamelyik biztos segíteni fog!!

2010. dec. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a foga miatt sír. Az én babám is így van, ha nagyon mocorog a foga. Percre pontosan óránként felsír. Cumival visszaalszik, így mi a fogzás óta rászoktunk a cumis alvásra.

A hozzátáplálással tényleg kéne vmit csinálnod, ha ennyi tejed van még akkor is! Fél éves kortól egy éves korig kóstoltatás a feladat, az ízeket kell megismertetni, ha most nem tanítod meg neki, nem fog normálisan enni,ha nagyobb lesz, a finnyásság is itt dől el! Ne cici után add a szilárdat, hanem fordítva. Még pár hónapig úgysem fog jóllakni a szilárddal, utána nyugodtan jöhet a cici. Adtál már neki kanalat? Eszel előtte eleget? Ezek mind felkelthetik az érdeklődését. Próbáld az őszibarackot és a sütőtököt, azok népszerűek szoktak lenni...

Egyébként még az éhség miatt is felébredhet éjjel, mert napközben ugye eltereli a figyelmét minden egyébbel, akkor az én babám is hajlamos elfelejteni, hogy éhes... De éjjel ugye más a helyzet...

Ha úgy altatod vissza, hogy nálatok, - hát, ahhoz azért már elég nagy, hogy rájöjjön, hogy ez milyen jó, még 3-4 hét, és végleg ki fog kötni nálatok... Döntsd el, akarod-e ezt, ha nem, akkor legyél következetes, és altatsd vissza máshogy. Lehet, hogy kicsit lassabb, de valamit valamiért... senki sem szeret éjjel felkelni...

2010. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

akik azon a véleményen vannak,hogy "mindenképpen kell ennie,mert 7 hós" : nem vagyok kíváncsi a véleményetekre, nem ez volt a kérdés. én is nagyon jól tudom, hogy jó lenne, ha már enne mást is, de erőltetni NEM FOGOM,akkor sem ,ha itt okoskodtok. Ha erőltettem, hányt.Próbáltam sokféleképpen, elég kreatív lettem kajáltatás terén. Szóval az ilyen véleményektől kíméljetek.

A foga lehet az oka,nem a kajálás.


és tanuljatok meg olvasni: NEM ÉHES éjjel :) mit nem lehet ezen megérteni? :)

2010. dec. 22. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!