Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babám pár hete felkel...

4 hós babám pár hete felkel éjjel enni, eddig végigaludta az éjszakát mi baj lehet most?

Figyelt kérdés
napközben eveset alszik 1-2 órát maximum de eddig mindíg végigaludta az estéket kb fél kilenctől reggel hatig. Pár het felkel 2x is, eszik és vissza is alszik csak nem tudom mitől lehet. Nyolc körül elalszik és 1kor illetve fél ötkor kell mindkétszer eszik és visszaalszik magától aztán kb 6or kell. Nem lenne már tápláló a tejem?Már elég kimerült vagyok a se éjjel se nappal nem alvástól.
2011. jan. 24. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg már nem elég neki a tejed,este nem lakik jól.

Beszélj az orvossal a pótlásról.

2011. jan. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beindult a fogzás.Ilyenkor nyugtalanabbak, és állítólag az anyatejnek van egy fájdalom csillapító hatása is.Az én lányom is átaludta az éjszakát, de most már hajnalban nyöszörög.Nem kér enni, de a cumit követeli, és nem győzöm betakarni.Mondta a védőnőnk, hogy ne örüljek még nagyon az egész éjszakás alvásoknak, mert ha beindul az ínye, számítsak rá, hogy éjszakázni fogunk, mint az elején.
2011. jan. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8:04-es vagyok.Az én babám is 4 hónapos most.Én már napközben is észreveszem, ha az ínye miatt nyűgös.A tied nem nyűgösebb nappal? Én nem hiszem, hogy a tejeddel lenne baj.Addig, amíg van elég pisis, kakis pelus, és amíg szépen hízik, tökéletesen elég neki a tejed.
2011. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha valóban éhes éjszaka, és eszik, akkor már nem elég neki az egész nap bevitt anyatej, hogy kitartson egész éjszaka. Próbálj tápszerrel pótolni csak este, lefekvés előtt. Aztán kiderül. Persze, fog is lehet, de ez szerintem inkább éhség, mert ahogy írod, eszik kétszer is éjszaka, nem csak felébred és nyűgös. Nálunk anno ugyanez volt. Amint elkezdtem tápit adni este, visszaállt a rend. Aztán persze pár hét múlva jött a fogzás....
2011. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is erre a két dologra tippelek, hogy vagy a foga vagy hogy nem elég már a tejem neki. Viszont ennek ellentmond hogy nappal is nyűgős és kakis pelusból Dunát tudnánk rekeszteni. Szép sárga a kakija is, nem hiszem hogy éhezne. A legutóbbi mérésen 750 grammot hízott kicsit keveseb mint egy hónap alatt. A tápszert egyébként nem fogadja el mert már próbáltam.
2011. jan. 24. 09:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah és tényleg mintha fehéredne a kis inye, nyálzik állandóan és minent rág!!!!
2011. jan. 24. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


3-4 hónapos kor körül kezd a babáknak kinyílni a világ. Annyi minden van, ami érdekli őket, hogy elvonja a figyelmüket az evéstől. Ilyenkor éjjel pótolnak.

Valamint beindul a fogzás, mozgásfejlődés és emiatt is kelnek.

Elhiszem és sajnálom, hogy az átaludt éjszakák után most kimerítő neked az éjszakai két ébredés, de sokak szemében szerncsésnek látszol, hogy eddig átaludta a babád az éjszakát, és most is "csak" kétszer ébred.

Valamint osztom annak az előttem szólónak a véleményét, aki szerint, ha eleget pisil-kakil, megfelelően gyarapszik és fejlődik, akkor nem a tej mennyiségével van a probléma. A nem elég tápláló tej, mint olyan nem létezik. A tej összetétele napszakonkét és szoptatáson belül is változik. Reggel hígabb, laktózban gazdagabb, estére zsírosabb, de általában kevesebb is. Valamint a szoptatás elején jön az "innivaló" , a vége felé pedig a zsírdúsabb "ennivaló". Ha a babád eleget van mellen (eleget=amennyit csak ő akar), akkor hozzájut a zsírosabb, táplálóbb tejhez is.

2011. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm!Tényleg megnyugtattál kicsit!appal tényleg kevesebbet eszik, éjjel viszont mikor felkel mindent megeszik a ciciből.
2011. jan. 24. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!