Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szültél már kétszer ugyanazon...

Szültél már kétszer ugyanazon a napon?

Figyelt kérdés
Szeretnék körülbelül ugyanakkor szülni, mint ahogy első babámat szültem. Van okom ezt kívánni. Az érdekelne, kinek sikerült már egy napon, vagy egymáshoz nagyon közel álló napokon szülni. Azért is érdekelne, hogy igaz e, hogy ugyanabban az időben vagyunk termékenyek. Anyukámnak sikerült két öcsémet is egy napon szülni, csak 5 év különbséggel. Az én születésnapom is 12 nappal az öcsémék születésnapja után van. Még két testvérem van, nővérem születésnapja 3 hónappal az enyém után van, másik öcsém születésnapja viszont már nagyon más időpontban van. Szerintetek igaz, hogy ugyanabban az időszakokban vagyunk termékenyebbek?
2010. dec. 23. 23:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
apám és az öccse között 7 év van, mégis május 12-én és 13-án születtek. már sok ilyenről hallottam, szóval lehet, hogy tényleg van benne valami...
2010. dec. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Anya nagymamam 20-dik szuletesnapjan szuletett. A noverem 10. ho 10-en, en 7. ho 7-en szulettem.
2010. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nekem van egy pár ismerősöm, ahol a fiú 10.10-én született a lány meg 07.07-én :)

mi mindannyian nyári gyerekek vagyunk, a páromék is, és az én gyerekem is.

2010. dec. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Egyik ismerosomek fia es lanya 3 ev kulonbseggel de ugyanazon a napon szulettek sot ugyanabban az oraban :)
2010. dec. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Minálunk minden lány hétfőn (3), és minden fiú kedden (2) született, de hónapok szerint eléggé elszórtan.

A lányom is hétfői....

2010. dec. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Férjem és sógornőm között 11,5 hónap van. Ápr.17 a férjem, máj.2 a sógornőm
2010. dec. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ez változó, páromnak 4 testvére van (édesapa ugyanaz, édesanya is) március, október, február, május és október...na ezt add össze :)

Viszont én és a nővérem mindketten júniusban születtünk. Nekem pedig két gyermekem van, 14 év különbséggel születtek, febr.03 és jan.11.. érdekes. Én azért hiszek abban, hogy egy bizonyos időben termékenyebbek vagyunk! :) Szép napot és Boldog Ünnepeket! :)

2010. dec. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Anyukám 7 terhességből 4-et elvetélt, csak azokat sikerült kihordania, akik februárban születtek. Nekem is februári a lányom, a fiammal is arra a hónapra voltam kiírva, de január közepén megszüetett. Most márciusi babát várok.
2010. dec. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Előfordulnak ilyen esetek. A legjobb barátnőm és nővére között napra pontosan 10 é van. :) Nem lehetetlen. Csak annyi, hogy megint abban a hónapban kell teherbe esni, mint előtte, és akkor ha nem is ugyanaz nap, de a közelében születik a tesó is. Na meg az, hogy melyik nap születik meg, nem csak attól függ, hogy mikor vagy termékeny. Mivel 37-38.-40 hétig vagy esetleg még kicsivel utána is bármikor megszülethet a baba. Lehet, hogy mondjuk pont ugyanazon napon fogan meg mindkét gyermek, de a születésnapjuk között lesz 2 hét eltérés.

Szerintem ezek az esetek nem azért vannak, mert ugyanabban az időszakban termékenyek, hanem csak a puszta véletlen hozta így. Annyian vannak testvérek, és legtöbbször "elszórt" születésnappal, és kevés köztük az olyan, hogy egy napon ünneplik, vagy közel egymáshoz. Úgyhogy ha hasonló időpontban szeretnél szülni, akkor törekedj arra, hogy ugyanabban a hónapban ess teherbe, mint az előzővel, és nyert ügyed lesz. :)

2010. dec. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nagymamám 2 gyermekét mindegyiket Jan 1-én szülte.
2010. dec. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!