Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujjszopás. Babád mindig...

Ujjszopás. Babád mindig ugyanazon a kezén szopja az ujját, ujjait? Vagy mindkét kezén ugyanazt az ujját?

Figyelt kérdés
Kislányom általában a bal kezén, a gyűrűs és középső ujját szopja. Nagyon ritkán jobb kezén a hüvelykujját. Előfordul ez másnál is?
2011. ápr. 12. 23:08
1 2
 1/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az én lányom születése óta jobb kéz hüvelykujj párti. Mióta kijöttek az alsó metszőfogai, masszív bőrkeményedés virít azon az egy ujján. A többit sose próbálta. Mikor még 1-2 hónapos volt, néha próbálkozott a bal hüvelykujjával is, de a ferde nyaka miatt az nem volt neki kényelmes, így maradt a jobb.
2011. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kislánya is mindig a középső és gyűrűs ujját szopizta, és mindig csak azt a kettőt (ennek már sok-sok éve amúgy). Elég mókásan néz ki a képeken, de hát minden babának van valamilyen heppje. :))
2011. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A lányom a jobb kéz hüvelykujját szopta, a fiam a bal kéz hüvelykujját.

A lányom jobbkezes lett, a fiam bal :)

2011. ápr. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lanyom csak a bal huvelykujjat szopizza, ugy latom balkezes mert rajzolni is bal kezzel szokott, na meg kanalazni is az etelt.
2011. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyik lányom a bal hüvelykujját szopja mindig, másik lányom pedig mindig a jobbat. A másik nem esik kézre nekik :)
2011. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a bal kéz hüvelykujját szereti, és épp a minap néztem, hogy inkább azzal a kezével próbál enni is. Meglehet bal kezes lesz...?
2011. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő lányom a jobb kéz mutató és középső ujjukat szopizzák. Amikor a naggyal kórházban voltam és a jobb kezébe kötötték az infúziót, akkor a bal keze mutató és középső ujja volt a nyerő, de amit lehetett visszatért a jobbra.
2011. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiam a jobb kezén a mutató és középső ujját szopja. Egyszerre két ujja van a szájában.
2011. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is mindig a bal kezén a gyűrűs és középső ujját szopja. Ha álmos, akkor a jobb kezével fogja a balt, nehogy kiessen a szájából és az oldalára fordul, úgy altatja magát. Korábban a hüvelykujjával is próbálkozott.
2011. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na igen, az én lányom is jobb kézzel tartja a balt, hogy az ujjai ki ne essenek a szájából.
2011. ápr. 15. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!