Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kislányomat az...

18 hónapos kislányomat az apukája kivitte szánkózni -9 fokban, a télikabát alá csak egy vékony hosszúujjú bodyt adott. Már aznap köhögött, majd kiderült, hogy eléggé tüdőgyulladást kapott. Azért kapta, mert nem volt rétegesen felöltöztetve, igaz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem biztos, hogy attól kapta, ha már előtte is köhögött. Lehet, h egyébként is előjött volna... bár szerintem rásegített a hideg öltözék, de ezen ne veszekedjetek karácsony este...kár elrontani méginkább az ünnepet. Sokat pihenjen, igyon meleg teát, rendbe jön hamarosan. Boldog karácsonyt és jobbulást neki!:)
2010. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy csak rásegített, nem csak amiatt lett beteg, ha már előtte is köhécselt. Emiatt nem kell összeveszni, a tüdőgyulladást ma már simán kigyógyítják, bár sokat kell pihenni. Legyen kellemes -ennek ellenére- az ünnep!
2010. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiszem, a tüdőgyulladàs hamarabb kualakulhatott, lehúzódott valami előző megfázáda a tüdőre, Lehet ezelőtt is köhögött, nem lett rendesen kikezelvep
2010. dec. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A tüfőgyulladást baktérium vagy vírus okozza, A hideg, az áthűlés csak fogékonnyá tesz rá, legyengíti az immunrendszert. Nem a vékony ruhától kapott tüdőgyulladást, viszont a nem megfelelő öltözködés elősegítette a megbetegedést.
2010. dec. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolóval értek egyet,a tüdőgyulladást valamilyen vírus okozza és nem azonnal kapja a gyermek,hanem általában elhúzódó betegség szövődményeként.Természetesen nem helyes,hogy az édesapa nem öltöztette fel rendesen,de ezen ne veszekdjetek,kérd meg,hogy máskor figyeljen jobban,de szerintem ebből az esetből ő is tanult.
2010. dec. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A fejére koppintanék az biztos a férjednek!!!!

Az édeskevés! Igaz, hisz a -9C nem szánkózásra való és pláne nem így felöltözve! -5C alatt nem is kellene kivinni a gyereket, mivel az ilyen hideg egy fél óra alatt átjárja a lábakat, kezeket. A szánkón ülve meg páne.Tudom mit beszélek. Szegénykém. Nagyon sajnálom.

Mielőbbi gyógyulást!

2010. dec. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémeimnek semmi baja nem lett a -10 fokba a szánkózástól. Másfél éves ikrek. Viszont tavasszal, -15 fokban lett tüdőgyulladása az egyiknek. Az egy betegség. Lehet rásegített a hideg, mert már ott volt a baktérium a szervezetbe, de szerintem ha bennt vagytok, 2-3 nap és előjön, hisz ha baktérima van és nincs antibiotikum, az nem gyógyul hanem terjed.

De osztom, hogy azért ilyen hidegben föl kell öltözni sokkal jobban. az enyémeimen body. póló , pulóver és overal van ilyen időben.Szóval öltözködési tanácsokkal kell ellátni apukát, de nem hinném, hogy ő okozta a bajt, csak előrébb hozta esetleg, de még az sem biztos.

De megnyugtatlak szerintem kevés apuka tudja mikor mit kell a gyerekre adni. Az enyém is néha agyonöltözteti jól befűtött házba, én meg vetkőztetem, vagy épp kinntre alig ad valamit.

Gyógyulást kívánok!!!!!

2010. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
bocsi +15öt akartam írni amikor megbetegedett!!!!
2010. dec. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A tüdőgyulladás előzményekkel alakul ki!

Viszont az a ruha ilyen hidegben kevés volt rá!

2010. dec. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy -5ben már nem lehet kivinni a picit. Az én babám -20ban ausztriában kint "sétálgatott"/szánkózott és semmi baja nem lett!

(Apuka meg gondolom jót akart)

2010. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!