Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékenységben...

Tejfehérje érzékenységben szenvedő babák anyukái. Van valaki hasonlóhelyzetben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos, tejfehérje érzékeny. Tudtok olyan oldalakat ajánlani, ahol részletezik mit ehetünk és mit nem?
2010. dec. 25. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Pontosan mi a baja, mert olyan van, hogy laktóz érzékenység illetve tejfehérje-allergia. Olyan, hogy tejfehérje érzékenység nincs. :)


Ajánlom: [link]

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Én kislányom is tejfehérje érzékeny. Mi szigorú tejfehérje mentes diétán voltunk, vagyunk, kezdetben én, amíg csak szoptattam, majd utána a kislányom. A mi doktornőnk azt mondta, mindennek szigorúan bogarásszam át az összetevőit, és amiben bármilyen tej szócska szerepel,az tilos. Értek ezalatt tej, tejpor, tejsavópor, tejszín..., valamint a kazein nevezetű alkotóelemet. Nem ehettem sajtot, tejtermékeket pl. yoghurtot, csokikat... egy csomó mindent. Tilos a vaj, csak margarint lehet. Sok felvágottban is van tejpor, ezért vagy megkéred az eladót, hogy olvassa el az összetevőket, vagy olyat veszel ami vákumos csomagolt, és te magad olvasod el. Sok májkrémben, és virsliben is van. Én legtöbbször Gyulai májast vettem, Spar-os virslit, és párizsit, azokban nincsen. Tej pótlására rizstejet, vagy szójatejet vettem, ebből készítettem az egyébként tejet igénylő ételeket. Eleinte olyat sem ettem amire az volt írva hogy nyomokban tartalmazhat tejfehérjét, vagy tejszármazékot.Kislányom most 10 hónapos, reggel és este még cici van, de már nem ez a fő tápláléka, így én már szép fokozatosan elkezdtem tejtermékeket enni, de kb. 7 hónapos koráig szigorúan betartottuk ezt a diétát. Tehát én már eszek mindenfélét, most már nem lesz tőle baja. Neki továbbra sem adok a fenti dolgokból. Édesség gyanánt Sparban lehet venni GesztenyeMarcit, babapiskótát, van az a "kuki"(kukoricapehely), étcsoki, bár abból is sokban van valamennyi tej. Bébiételek nagy része tejfehérje mentes, akkor találtam téli fagyit is amiben nincsen. Lényeg, tényleg mindent bogarászni kell. Doktornőnk azt mondta, 2 éves koráig minimum be kell tartani a diétát, utána lehet allergia vizsgálatra vinni, és akkor kiderül, hogy kinőtte e. Remélem segítettem kicsit.
2010. dec. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, Humananak van tejmentes almapépje, ami vízzel készíthető, valamint a zabpépek, és müzlik is elkészíthetőek vízzel, Kölln zabpép és tönkölybúzapép, és Hippes jó reggelt müzli. Ezekben úgy emlékszem hogy nincs tejszármazék. Ha pedig nem akarsz rizs vagy szójatejet használni, akkor lehet venni a gyógyszertárban Sinlacot, vízzel készíthető, azt is bármihez lehet használni, ami tejjel készülne.
2010. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az enyém is az, tejfehérje- allergiás.

8 hós.

az előttem válaszolót még kiegészíteni sem tudom, olyan pontosan leírta a dolgokat.

a fehérje pótlás gyanánt még annyit, hogy több pulykamellet adhatsz neki. legalábbis a tej és tojásmentes diétáknál ezt javasolják.

így én minden nap adok egy picit a déli főzibe. kivéve, mikor halat vagy májat kap, és néha tartok egy-két nap szünetet is. mondjuk heti 1x kb.

csak azért írtam, hogy tudd, sajnos többen vagyunk ebben a cipőben!

én remélem, 1 éves korára kinövi.

nekem azt mondta a doki, hogy 1 éves korig tartsuk a szigorú diétát és akkor csinálun kegy tejterheléses vizsgálatot. ha az negatív lesz, szép lassan bevezethetjük a tejtermékeket, ha pozitív, akkor nekünk is még egy évig, 2 éves koráig kell tartani a diétát.

és akkor újra tejterhelés.

2010. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én lányom is tejfehérje allergiás és szintén 8 hós.

Én tápszerrel keverem ki neki a gabonapépet. Tényleg jól leírta a második válaszoló, én is köszönöm a sok hasznos infot. Mi nagyon sokszor eszünk bébiételt, az univer többségében nem tartalmaz tejfehérjét.

2010. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Nagyon,nagyon köszönöm a segítséget. Sokat segítettetek :)). A nagyobbik kislányom laktóz-érzékeny volt, 2 éves koráig szigorú diétát tartottunk, és szerencsére elmúlt :)). Attól rémültem meg picit, hogy az orvosunk szerint ez teljesen más, mint a nagylányomnál,mert ez általában maradandó. A bőrgyógyász és a gasztrodoki szerint pedig ugyanaz. Ugyanúgy figyelek a tej szócskára, mint eddig.

Kellemes ünnepeket és Boldog Új Esztendőt Kívánok.

2010. dec. 29. 14:08
 7/10 anonim ***** válasza:

off:

bocsesz, az egyik előző válaszoló vagyok, kérdezni szeretném, hogy mi az a gesztenye marci?hol keressem a spárban? sima gesztenyepüré?valami nasit szeretnék adni a lánykámnak és ez olyan jól hangzik, gesztenye egészséges.

köszi előre is

és én is boldog új évet kívánok nektek!

2010. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2010. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A gesztenye marci olyan mint egy túrórudi, kívül csoki, belül meg gesztenye. Van meggyes ízesítésűben is, nagyon finom. Nálunk ott van a túrórudik mellett. Remélem megtalálod:)

2010. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszi!!megkeresem!
2010. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!