Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 11 hós babám csak a...

Lassan 11 hós babám csak a bébiételt eszi meg és csak ebédre és uzsira. Amit én főzők miért nem kell neki?

Figyelt kérdés
Amit én főzők nem kell neki csak a babakaja...és még mindig sok a tejcsi reggel tizóraira és vacsira is azt kap mert az kell neki..mit csináljak hogy tőbbet egyen mást mint tejcsit?És mást is megegyen mint a babakaját?Ja és darabosat sem eszi meg a bébikajába csak ami 6 hósoknak valo.Pedig 4 foga van....de persze rág mert a kenyeret megeszi sonkával sajtal ha kicsi falatokat csinálok...meg a piskotát is elnyammogja...Hányszor kéne mást ennie mint tejcsi ja és du ebéd után egy órával is kell neki a tejcsi...nem sok ez egy kicsit és a rendes kaja kevés???Mit csináljam és hogy miket adjak neki?Tők tanácstalan vagyok hogy ez igy nem jó.. hozzátápit is későn kezdtük el 7 és fél hósan.de nem kellett neki más..De szépen fejlődik nem kővér és nem sovány pont jó...előre ie kőszi a válaszokat...Ti 11 hós babtok miket ezzik?Hányszor?Bocsi ha hosszú lettem...
2010. dec. 27. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tegnap volt ugyan, de az én 11 hós babám már gyakorlatilag mindent (kivéve az ebben a korban tiltólistás ételeket, persze) megevett és csak reggel-este tejecskézett. Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást néhány kanál gyümölcspürével, később ebbe pépesítettem babapiskótát és így már 5 hónapos korára kiváltottunk egy komplett étkezést (tízórai), a többi jött szép fokozatosan mellé: a főzelékeket először csak krumplival és kevés anyatejjel készítettem, később mentek bele az egyéb zöldségek, párolt csirkemell pépesítve, stb. Ahogy a krumpli és az egyéb alkotórészek aránya lassan változott, úgy "alakultak ki" észrevétlenül a különféle főzelékek :=), rizses, tésztás ételek. 8 hónaposan már nem főztem neki külön, hanem a mi ételeinkből a számára nem kívánatos fűszerek (csípős feketebors, paprika, stb.) hozzáadása előtt kivettem egy adagot, amit külön fejeztem be. Első igazán komoly étkezése a karácsonyi ünnepi menü volt, amit 9 hónaposan szépen velünk együtt végigevett, semmi "babafaksznival". Nagyjából innen kezdve már nem sokat teketóriáztam, csak akkor kapott mást (de akkor is szigorúan csak házi ételt), ha a mi ételünk nem babának való volt (pl. diós, vagy nagyon fűszeres, vagy tejes, túrós, stb.). Bolti bébiételt összesen 5-6-szor kapott életében, amikor úton voltunk és nem tudtam volna biztonságosan megoldani a házi főzésű kaja szállítását. Egyébként minden étkezésre frissen, magam főztem. Kicsit ijesztően hangzik, de hidd el, némi gyakorlattal (30 fölött szültem, már volt rutinom a konyhában) nem nagy dolog.
2010. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Úgy mondják hogy fél liter tej kell nekik egy nap ami egészséges, milyen tejet adsz neki 1.5-öset, mert az lehet hogy gyenge azért kér sokat. Az enyém is 3x iszik, minden elalvásnál 2 decit.

A hozzátáplálásról annnyi hogy próbáld meg a te főztödet beletenni a bébiételes üvegbe, úgy talán megeszi, ebben nem tudok okos lenni mert az én 12 hónaposon mindent megeszik, amit mi persze csak amit szabad ilyenkor.

Ha nem akar darabosat enni ne adj neki, majd később úgyis muszály lesz már rászoknia. Bár ilyenkor már javában kéne. Husit se eszik?

2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok, bocs a furi írásért nemtom mi van ma velem:)
2010. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem bolti tejcsi hanem anyatejcsi.....kőszike a válaszokat
2010. dec. 27. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én 11 hósom már mindent eszik, amit szabad neki. 3x eszik rendes kaját, 2x tápszert (reggel/este). Ha olyasmit főzök, akkor ő is azt kap, ha túl fűszeres, akkor babakaját. A neki szánt ízetlen főztömet ő sem ette soha. Tízórai nálunk gyümölcs, joghurt (natur + gyümi), túró gyümivel, vajas-sonkás kenyér. Az ebéd meleg, főtt kaja, az uzsonna tejpép, vagy gyümi, ha a tízórai valamiért más volt.

Emelett kb. 4-5 dl teát, vizet agy gyümilevet iszik.

Az én kislányom meg pont a nem darabost nem szereti, a 6 hós kajákat már köpi ki. De neki szegénynek csak 2 foga van, pedig igényelné már a harapást (mandarint, banánt, túrórudit néha szokott az enyémből harapni).

Adtál már neki kenyérhajat, kiflit, babakekszet? Inni mit szokott? Csak anyatejet?

2010. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha elég sokféle típusú ételt kóstolt már, nyugotan adhatsz kicsit a tiétekből (ha nem túl zsíros vagy fűszeres).

Sógornőm is panaszkodott, hogy nem eszi meg 10 hónaposan a kicsi az ő főztjét, de kiderült, hogy alig ízesít. Tehetsz bele neki pici sót, petrezselymet, kaprot, majorannát, lestyánt, bazsalikomot, hagymát, fogkhagymát én ha nem húsos nap van, teszek bele sajtot, kefírt, tejfölt, mikor melyiket. Kaphat spenótos, sütőtökös tésztát, rizst, sima vajon párolt zöldésgeket.

Úgy vagyok mint előző, ha ő is eheti, a mi kajánkat kapja (spenót, rakott krumpli kolbász nélkül, rakott kelbimbó, krumplifőzelék, sajtos tészta, bolognai stb.), ha nem, külön főzök, ha végképp nincs időm/kedvem kap üvegeset.

2010. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kapott persze kiflit imádja elnyamnyogni mandarint is harapja almát és a kőrtét is...kap ő is pl kenyeret sonkát sajtot kis falatokba adom neki és izlik neki de ha pl türmixolok neki csirke mellet zőldségekkel meg rizzsel nem eszi meg lehet mert semmi ize szerintem nincs...azt mondták ne sozzak igy nem raktam bele sót meg semmit hát elég fura...ugymond akkor ugy nem eszi meg a darabos kaját hogy babakaját...reggel tejcsi eszik próbáltam tejpépet de hol eszi hol nem tizórai tejcsi azon alszik el..ebéd üveges uzsi üveges pl sárgaparack babakekszel vacsi tejcsi...és éjjel sok teát iszik meg iszik napkőzben is egy nap kb 5-6 dl...és persze kap kiflit kenyérhajat kukit sajtostallért ezeket imádja...amugy szeret rágni most is kőrtét eszik azokat meg nem szereti pürésen csak ugy ha megpucolom és ő harapja..majd megpróbálom akkor a mi kajánkat adni neki nem főzők fűszeresen meg sosan remélem az izleni fog neki..Majd irjatok még kőszike az eddigi válaszokat.
2010. dec. 27. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!