Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet a 4 hónapos...

Andrea1987 kérdése:

Miért nem lehet a 4 hónapos babámnak bébiételt adni?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta majd 6 hónaposan,mert ettől van a sok ételallergiás gyerek mert már rászoktatják ennyi idősen.Ez mennyire igaz?
2011. okt. 22. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Minél előbb kap a pici egy ételt,annál jobban alkalmazkodik hozzá az immunrendszere. Éppen az ellenkezőjétől van annyi ételallergiás. Nagyanyáink nem is hallottak ételallergiáról. Pedig ők már a 4 hónapos gyerekeknek a maguknak főzött levesből vették ki a zöldségeket.

Természetesen nem azt akarom mondani,hogy te is így csináld,csak mint megállapítás.

2011. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
teljesen. ha bébiételt adsz neki pikkelysömörös lesz az arca.
2011. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki azt csinál a saját babájával amit akar. Van aki már 3 hónaposan elkezdi a kóstoltatást. Aztán van aki nagyon megbánja, mert borzasztó görcsei lesznek a babának... Én speciel nem vagyok ennek a híve. Ha nincs nyomós ok rá, akkor miért siessek? Ráér 6 hónaposan is mást enni.
2011. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém ÉHES. Tehát adom neki. 4 hónapos, sőt tegnap még tejpépet is kapott, és teljesen jól volt lakva. Van akinek már nem elég a tápszer vagy az anyatej.

Én nem hallottam olyat, hogy nem lehet adni. Az én gyerekdokim még szorgalmazza is, mert az én kisbabám nagyon sokat bukik,és a bébiétel valamivel szilárdabb mint a tápszer.

2011. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni mi a helyes.Bár szerintem ha csak 1 nap adok neki,nem lesz töle baja
2011. okt. 22. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert 4 hónaposan még nem elég fejlett a bélrendszere, hogy az anyatejen/tápszeren kívül mást is jól meg tudjon emészteni. Bőven elég 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást. Attól, hogy előbb adod neki, nem fogja "megszokni az immunrendszere". Én az első gyerkőccel 6,5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, a másodikkal 6 hónaposan. A nagyobb most 4 éves, a kicsi 2, egyiküknek sincs allergiája, és nem is válogatósak (mert hallottam már olyan érvet, hogy ha későn kezdjük a kóstoltatást, akkor válogatós lesz a gyerek).

[link]

Úgyhogy igaza van a védőnődnek.

2011. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

attól függ, milyet

sok babakaja 4 hótól van írva, pedig még korai szerintem is


olyat vegyél, ami 100% gyümölcs, illetve amit védőnő is javasol etetni vele

pl. hipp körte-barack 2x190g kiszerelés, hipp körte-alma 4x100g kiszeerelés, hipp 250g-os alma-barack, ez nem 100%-os mint az előzőek, de nincs benne allergén, csak rizsdara.

Ezeket bátran, én félek a korai találkozás miatti allergiától, de ezeket én is adom Neki, igaz 6 hónapig anyatejes volt csak, de akkor is...

Müllerben érdemes venni, német árujuk van, már tv is foglalkozott vele, hogy sokkkal jobb minőséget küld ua. a gyártó pl. németeknek, mint magyaroknak...és a müllet németet forgalmaz, nem drágább.

szerintem veszélyesebb a kitudjamivelésholtermeszettéslocsolt gyümölcs, zöldség, amit boltban kapsz...a babakaja legalább ellenőrzött biocucc...

2011. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sem kell elsietni. 5 hósan kezdtem adni a pépes ételeket, de nagyon kis mennyiségben, és lassan növelve az adagot.
2011. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krisztivan ***** válasza:
52%

Én úgy gondolom,hogy van még a fiamnak kb.80éve hogy "rendes"kaját egyen.Túl korai az Ő emésztőrendszerének a gyümi.De persze mindenki el tudja dönteni,hogy milyen felelősséget vállal a babájáért.

Szerintem elég ha 6 hósan elkezditek a kóstolgatást.

2011. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Én is aggódtam hogy éhes marad a babám.Aztán láttam egy babaműsorban beszélni egy gyermek gasztroenterológust,aki azt mondta,hogy azért ne siessünk a hozzátáplálásal mint régen,mert nincsenek még a baba gyomrában azok az enzimek amikkel le tudná bontani rendesen az ételt.
2011. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!