Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam csak szopizi...

8 hónapos kisfiam csak szopizik. Nem lesz vitamin v. ásványianyag hiánya a kizárólagos szopi miatt? Mást még sajnos nem fogad el. Egy kicsit aggódom.

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
nem hiszem, hisz az anyatejben minden megvan
2009. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

szia,


NEm lesz, ne izgulj.

Ha igénye lesz másra is, az jelezni fogja..:))

2009. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha fejlődik, hízik, jókedvű, alszik stb, akkor nincs miért aggódnod. Vannak olyan babák, akiknek elég a tej ennyi idősen is, szerintem ezt ők tudják a legjobban.

Másnak meg 5 hósan sem elég, ez gondolom tej függő is. Nekünk 3 héttel a 6. hó előtt el kellett kezdenünk enni, mert nem volt elég neki a tej (nem mennyiségre, hanem minőségre).

2009. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Ne aggódj, ha Te helyesen táplálkozol, akkor nem szenved hiányt a kisfiad semmiben sem! Az anyatej arra van kitalálva,hogy mindent bekapjon belőle a gyereked.

Ha fontosnak érzed, szedj nyugodtan várandósoknak ajánlott vitamint. Sokan szedik a Gravidát és az Elevitet, én természetes vitamint iszok, a HIPP szirupját (DM-ben szoktam venni), met a mesterséges vitamint nem bírta a gyomrom.


Remélem én is ilyen sokáig tudom majd csak anyatejjel táplálni a kisfiam!


Üdv: Éva

2009. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Van olyan babagondozási irányzat, amely szerint 1 éves koráig is elég ha csak szopik. Én viszont azt mondom, hogy azért ha lehet, már most próbáld megkínálni ezzel-azzal (gyümölcsök, főzelékek, nyilván tudod mivel lehet). Nem csak a vitamin, ásványi anyag pótlása miatt (hiszen erre kiváló az anyatej), hanem amiatt, mert később már annyira "felnőtt", önálló és saját akarattal bíró kis emberke lesz, hogy nem fogja elfogadni ezt az új, ismeretlen módját az evésnek. 1 éves koruk körül már azért elég "dacosak", úgyhogy sokat kell bajlódni azzal, hogy hajlandóak legyenek megszokni az új evési formát.
2009. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem se kell izgulnod. A tejcsi a legjobb. A baba meg úgyis jelezni fogja, ha szüksége lesz fajsúlyosabb kajára is. Jó babázást és sok Tejcsit!
2009. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Nagyon ügyes vagy és gratula!!!

Nem szenved semmiben hiányt, ne félj!

13 hónapos koráig csak szopizott a kisfiam, megfelelően nőtt, ezért nem tartottam fontosnak addig a hozzátáplálást.

Azóta már 4 éves, mindent megeszik, nem válogat, söt nagyon jó evő.

Nem volt gond a hozzátáplálással sem.

Ha úgy veszed észre, hogy érdeklődik a Ti ételetek iránt, kezdj el vele kostolgatni. Sok sikert és jó egészséget

2009. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én is éppen ebben a cipőben járok,ezért egy kicsit megnyugodtam,hogy más baba is csak szopizni akar 8 hónaposan.És persze a válaszok is megnyugtatóak,ezért én is köszönöm szépen.Az én fiam a gyümölcsöket még megeszi,és pár kanál főzeléket,de utána összeszorítja a száját és nem kell neki több belőle.Követeli a cicit.Már különböző tejpépeket is próbáltam neki adni,de azokkal is ugyanez a helyzet.Mondjuk szépen fejlődik mert már 9 kiló és 71 cm.

2009. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
16.31-est mintha csak én írtam volna. Akkor megnyugodtam, hogy ezzel nemcsak mi vagyunk így. Mondjuk én megkérdeztem a gyerekorvost, azt mondta, hogy addig örüljek, amíg nem eszik mást, mert addig nem lesz semmi baja, a tej a legjobb. Ha éhes lesz, eszik. Most 9 hónapos, és egy fél adag gyümölcs, és kész.
2009. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gravidát szedek,de jobb lenne a természetes...De ugye télen inkább hanyagolom a legtöbb zöldséget ill.gyümit,ami pedig egészséges lenne azt nem ehetek,mert puffaszt.Az embernek szoptatás alatt nagyon nehéz vitamindúsan táplálkozni(szinte csak a hús+krumpli amitől nem fáj a hasa).A Hippes vitamint majd kipróbálom(köszi)és türelemmel várom,hogy a kisfiam a tejcsi mellé maga egyen gyümit,zöldséget,husit...de lehet,hogy ezzel még vár tavaszig.Köszi a megnyugtató válaszokat.
2009. jan. 27. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!