Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányással, kicsit hígabb...

Hányással, kicsit hígabb széklettel szaladjak az orvoshoz?

Figyelt kérdés
6 hetes babám éjjel átaludt egy etetést. Hajnalban, mikor felkelt megette az adagját, de vissza is hányta az egészet. Ekkor volt széklete is, de azt normálisnak találtam. Utána nem mertem ismét etetni, hogy megnyugodhasson a kis gyomra. Reggel magától ébredt, megint evett, aztán a büfi után megint visszajött egy kicsi. Ezúttal nem az egész és nem is olyan nagy mennyiség. Megint volt kaki, ami kicsit hígabb, mint szokott. Mindezek ellenére nagyon élénk és jó kedvű, most is ébren van. Szerintetek rohanjak vele orvoshoz, vagy figyeljem, hogyan alakulnak a következő étkezések? Esetleg lehet az probléma, hogy tegnap este kicsit nyelt a fürdővízből?
2011. jan. 2. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem még ne siess. A bukás ilyen korban még normális (hogy visszajön egy kis étel). A hányás pedig lehetséges attól, hogy mivel este nem evett, éhesen kelt és megerőltette a gyomrát a következő étkezéssel.

Egy napot én még minimum várnék.

2011. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy az "egészet" visszahányta?

És hányt egyáltalán?

A hányás ilyen piciknél úgy néz ki, hogy sugárban (mint a zuhanyrózsa) nyomul ki sokáig a "cucc". Ilyen esetben orvos kell.

Nálatok szerintem sima bukás volt. Egy kis-közepes mennyiség is úgy szét tud terülni, mintha "az egész" lenne, valójában az 10-20 ml csak.


Azt nem írtad, hogy anyatejes-e. Ha igen, akkor ott nincs igazán híg, meg nem híg széklet, bármilyen széklet lehet, és akár napi 6x is normális. (tápszernél ezt nem tudom)


Ha nincs láza, és mint írod egyébként is minden rendben van vele, akkor nem kell orvoshoz szaladni. (A hányós-hasmenős vírusok általában lázzal járnak...)


Boldog új évet a babával!

2011. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.az én babám is ugyan igy viselkedett amikor a fürdővizből nyelt egy kicsit.de azért figyelgesd.remélem nem lesz gond.
2011. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos tápszeresek vagyunk, a 2. kaki pedig biztos, hogy hígabb volt. Az első visszaöklendezés ugyan nem sugárban történt, de beterítette az elé tett pelenkát, a fotel karfáját, a nadrágom és a földre is jutott belőle. Biztos, hogy az nem 10-20 volt:( A második viszont valóban inkább bukás lehetett. Remélem, hogy tényleg csak a fürdővíz az oka...

2011. jan. 2. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A kakihoz nem tudok akkor tényleg hozzá szólni, viszont a bukás, az hidd el, nem több. Első lányom nagyon bukós volt. Már három éves, de épp a napokban találtam az egyik szék alján is rászáradt tejcsíkokat. :o) (Merthogy ráfolyt a bőrszékre és átment valahogy az illesztésnél, és alul tovább csorgott.

Nálunk általános volt, hogy én napi 3 öltözéket használtam el, a baba meg textilpelusok ellenére is 3-5 ruhát minimum.

Ő is mindent beterített, nem is mertünk vendégségbe menni, mert a legnagyobb elővigyázatosság ellenére is olyan lett volna a szőnyeg, bútor stb. Bárki kézbe vette, le kellett teríteni textil pelusokkal, de gyakran a vendégek is tejesen távoztak. Aztán 8-10 hónaposan ez megszűnt.

Szóval egyszer-egyszer ez biztosan normálisnak tekinthető. Ha nagyon gyakori , akkor érdemes megnézetni, nem refluxos-e (mienk sem volt az!)


Egyébként 6 hetesen van egy növekedési ugrás, ilyenkor többet akarnak enni a babák, mert megnő az igényük, és letart néhány napig, mire alkalmazkodik a kis gyomruk is a mennyiséghez.

2011. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"eltart", bocs
2011. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

Köszönöm szépen! Remélem, hogy igazad van! Nem szokott egyébként bukni, talán 1-2 alkalommal fordult csak elő eddig. Mindenesetre résen leszek, aztán meglátjuk. Szerencsére láza nincs.


Boldog Új Évet Mindenkinek!

2011. jan. 2. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!