Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tesztek, hogy a már állni...

Mit tesztek, hogy a már állni tudó babátok ne piszkálja a gáztűzhely kapcsolóját?

Figyelt kérdés
Azt, hogy nem szabad, hiába mondom neki, létezik valami biztonsági eszköz, hogy ne tudja csavargatni vagy nyomkodni? Esetleg elé lehet tenni valamit?
2011. jan. 2. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
rácsapsz a kezére.
2011. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


drasztikus z első, de igaza van. Egyebet nem tudsz tenni. A tűzhelyet használnod kell, ennyi. Fiam van, 19 hónapos, már a gázhoz csatlakozó áramos érintkezőt is meg akarta rángatni. Kis kezére pacsi és elmondtam : nem szabad, veszélyes. Ha látom nyúkálna, megint pacsi.

2011. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egy éves fiam csak játéknak veszi fel, ha rácsapok a kezére. Nem lennék a kézrácsapás ellen később, ha már megérti, de abban is hiszek, hogy hogy várjam el tőle, hogy ne csapkodjon, ütögessen, verekedjen, ha az "anyja is ezt csinálj". Na, ez más téma, de én is ezzel küzdök.

A mosogatógépet is kapcsolgatja, és a gáztűzhely gombját is mindig nyomkodni akarja (a szikragombot). Ilyenkor mondom neki, hogy nem szabad, elveszem a kezét, aztán megint, hogy nem szabad, mert veszélyes, azt csak anya meg apa nyomkodhatja, ha harmadjára sem hatásos, fogom és elviszem onnan. Általában ezt egy párszor eljátszuk.

Sajnos mikor mászott beengedtem a konyhába, akkor még nem ért fel semmit, mert szépen el volt a hűtőmágnesekkel... mostmeg ordít, ha benthagyom a szobába, úgyhogy ezt én rontottam el. Dehát igazából ezt is meg kell tanulnia valahogy, ugyanúgy, mint a konnektort. Szóval várom én is válaszokat.

2011. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én megengedném neki, úgy hogy ott vagyok és akkor máris nem annyira érdekes. Hadd próbálja ki. Illetve elmondanám, hogy nem szabad és adnék neki valamit, hogy mivel játsszon.
2011. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Bocsánat, de az első kettőt nem tudom figyelembe venni, nem vagyok híve a kézrácsapással való nevelésnek, nem látom értelmét, hogy megfélemlítéssel való nevelésnek.


Harmadik: én is így csináltam, de mint negyedik is írta, én is eddig megengedtem neki, hogy ha ott vagyok, akkor nyomkodja.


Arra gondoltam, hátha van valami szerkezet, amit fel lehet szerelni, mint pl. a fióknyitogatás ellen. De ezek szerint nincs.:(

2011. jan. 2. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont tegnap olvastam,egy anyuka írta a teszveszen a játékhoz,hogy ezt adta a kezébe,mikor csavargatni,nyomkodni akarta a gyerek a gáztűzhely kapcsolóját.Biztosan ismered,ez a nyitogatós,nyomkodós játék,ahol kiugranak az állatok:


[link]



Ezen kiélte a gyerek az efféle vágyait.

2011. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha le lehet szedni a gombokat akkor szedd le és csak azt rakd fel amit éppen használsz. Én ezt fogom, mert nálunk is ugyanez. A sütő ajtóra meg lehet venni állítólag biztonsági zárat, hogy nehogy magára rántsa egyszer. még én is csak tervezem, a héten majd szétnézek bababoltokban. Próbáltam a pacsit én is, de nincs szivem nagyot csapni a kis pacsit meg játéknak veszik, és jót röhögnek rajta. Még ha rászólok is csak nevetnek. :) Olyan kicsik még, hoyg nem tudok erélyes lenni. egyébként sajnos ezt az időszakot át kell vészelni vhogy. ha nagyon gáz van, akkor járóka, nincs mese. most megpróbálom úgy megoldani hogy ha apa otthon van akkor főzök. az ebédjüket meg mikor alszanak akkor csinálom.

egyéves ikrek anyukája.

2011. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!