Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tesóm babája 5 napos, most...

Tesóm babája 5 napos, most engedték őket haza. Nagyon megijesztették, mert állítólag nem reagált a hallásvizsgálatra. Lehet baj?

Figyelt kérdés
A doki szerint a nűszerrel is megvizsgálták és nem reagált, de szerinte lehet hogy tele van a füle magzatmázzal meg stb.-vel.Volt valakinek hasonló tapasztalata?Mi lett később? Kérlek nyugtassatok meg hogy minden ok.Egyébként teljesen rendben van nála minden más.
2011. jan. 2. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
További vizsgálatokra elküldték?Háziorvos volt már kint?Mit mondott?
2011. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én nem is tudtam, hogy csinálnak hallásvizsgálatot újszülötteknél. Lányomnál biztos nem volt.

Egyébként az én lányom kb. 3-4 hónapos koráig nem reagált a hangokra. Akármit csináltunk nem nézett reagált. Kivéve álmában a hirtelen zörejekre. Nagyon meg voltam ilyedve. Aztán elkezdtem neki suttogni Na, arra felfigyelt, az már érekdelnte.

2011. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is csináltak a korházban vizsgálatot, ehhez nagyon nagy csend kellett.

Gondolom elmondták nekik mit kell tenniük ezek után, gondolom to vábbi kivizsgálás.

2011. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vissza rendelik 4-6hetesen egy újabb hallásvizsgálatra(egyébként is kötelező) ,és ha ott mégsem ok,akkor kap hallókészüléket.Nem kell meg ijedni,ezek csak icipici füldugó méretűek.De biztos minden rendben lesz,főleg ha a doki mondta mitől nem reagált.
2011. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt a vizsgálatot egy műszerrel csinálják,alvás közben tehát nem közvetlen a baba reakcióját nézik,hanem a dobhártya visszaverődését mérik.Általában nézik az újszülötteknek,a zárójelentésen rajta van.
2011. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
még csak most mentek haza, 1 hónap múlva co.-ra vissza kell menniük. Egyébként ahol én szültem a gyerekeimet ott egyiknél sem csináltak ilyet, mert co. sem volt.
2011. jan. 2. 16:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo irta helyesen...ilyenkor lehet meg magzatviz is a fülben ,ami gatolja a merest, nalunk is ez volt es tökeletes a hallasa a fiamnak
2011. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem alvás közben csinálják,nálunk legalábbis.a kontrollig szerintem is felesleges idegeskedni(bár én is sík ideg lennék),mert lehet,hogy tényleg csak tele volt a füle.
2011. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A babák 24 órában voltak anyukával? Csak azért írtam, mert sok helyen éjjelre le kell adni a babát. Így aztán anyuka nem is tudja, hogy volt-e nem volt-e milyen vizsgálat.


Nálunk le kell adni a babákat és hajnali 3 órakor kezdik náluk a vérvételt és mindenféle vizsgálatokat. 6 órakor mosdatva tiszta ruhában adják ki az osztályra. Tehát itt sem tudják anyukák, hogy bizony vannak vizsgálatok. Akik írták, hogy nem volt...lehet hogy volt, csak épp így. :)


Kontrollon megmondják mi újság, ne idegeskedjetek... :)

2011. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem mindenhol van ilyen műszer, azt konkrétan tudom hogy itt nálunk nincs, de ahol a tesóm szült ott van. Azóta beszéltem egy audiológussal, és szerinte egyáltalán nem megbízható ez a vizsgálat, éppen ezért 3-ból 2-őt vissza is rendelnek kontrollra. Azért köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 6. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!