Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az elfogadható minimáli...

Mennyi az elfogadható minimális napi adag tejből, illetve mennyi tápszerből egy 4 hónapos,6 kg-os gyerkőcnél?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a lányom most 4 hónaposan a 1,5-2 hónapos kori adagot (700-750 ml) eszik újra, s hiába kínálom többször, egyszerűen nem akar enni. Persze stagnál is a súlya rendesen. Volt közben 3 hét,amikor 850-900 ml-t evett, hízott is, de most 3 hete újra visszatért a régi adagra. Soha nem sír a kajáért, éjjel és nappal is elég jól alszik. Amúgy vegyesen táplálom, már minden variációt kipróbáltam, csak cici, csak táp, először cici, aztán táp, de egyszerűen 130 ml-nél nem eszik többet, pedig volt már, hogy 220 ml-t is evett. Hogy-hogy nem éhes, vannak ilyen gyerekek, mert folyamatosan nagyevőkkel vagyok körülvéve. Amúgy tuti egészséges, mert vidám, eleven, játékos baba, ultrahang sem mutatott elváltozást.
2009. jan. 28. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Testsúly kilógrammonként 150 ml a nap szükséglet. Nálatok ez 900ml lenne.

Én azt vallom, ha nem kéri, akkor annak biztosan oka van, nem szabad beleerőszakolni. A tápszernek viszont van egy telítő hatása, lehet jobban teltnek érzi magát tőle. Ha van elég tejed, akkor próbáld meg pár napig kizárólag anyatejjel etetni, hogy helyre jöjjön a pocakja. Széklete van rendesen? Nem lehet, hogy szorulásos, és azért nem tud enni, mert "megállt" az emésztése?

Én a helyedben mindenképpen beszélnék erről a védőnővel vagy a gyerekorvossal.

Nagyon boldog babázást és remélem megoldódik :)

2009. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 naponta rendesen kakil, sokat pisil. Tejem már 3 hetes kora óta nincs elég, így etetek hónapok óta. Most ott tartok, hogy napi 3 dl tejem van, de ez nem volt több az elején sem, persze egy picit folyamatosan csökken. Már reggel is csak 120 ml van két ciciből, tehát kell a tápszer, de hát azt sem eszi. Olyasmi lehet, hogy összeszűkül a gyomra, s nem tud többet enni?
2009. jan. 28. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne izgasd magad a mennyiség miatt, főleg, ha te úgy látod, hogy vidám és egészséges. Amúgy a minimum 120ml kilónként, úgyhogy annyira nincs is alatta és mivel tápeszert is kap, valószínűleg meg van a tápanyagigénye. Az én 4 hós kislányom szinte soha nem eszi meg a minimumot. A másik lehetőség, hogy kicsit meg van fázva, mert amikor lányomnak kicsit be volt dugulva az orra , rögtön kevesebbet evett. Hozzáteszem nem tűnt betegnek.

További jó babázást!

2009. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!