Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babának főzelékből,...

5 hónapos babának főzelékből, bébiételből mennyi egy adag? Tápszerből egy étkezésre 160 ml-t eszik.

Figyelt kérdés
Mert most azt hallottam, hogy fél üveg után már nem kell tápszert adni. Kislányom fél üveg után 1 órával megeszik még 100 ml tápszert.
2011. júl. 30. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam 6 és fél hós. 70-100 ml főzelék után már ő sem kér tápszert, csak teát. Én úgy veszem, hogy elég neki ennyi, biztosan eszik majd belőle többet is, ezzel kiváltottuk az ebédet. Kb. 3 óra múlva éhes újra, akkor eszik 150-180 ml tápszert.
2011. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyi egy adag, amennyit jóízűen megeszik. A te babád lehet megenne egy üvegnyit is. Vagy pedig azért kér tápszert, mert szomjas? Vizet adsz inni amikor eteted?
2011. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 5 hónapos, főzelékből megeszik 120-150 grammot, de előfordul, hogy egy üveggel is. Alapból a tápszerből viszont csak 130 ml-ket eszik egy evésre.

Főzelék után teával szoktam kínálni, kivéve, ha mondjuk csak a fél üveggel ette meg. Akkor 30-60 ml tápszert is keverek be mellé, különben 2 óra múlva éhes lenne.

Ha fél üveggel eszik, akkor szerintem utána még kínáld meg nyugodtan tápszerrel, mert az nem olyan jó, ha ebéd után 1 órával eszik újra. Akkor nem lakott jól a főzelékkel.

2011. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, iszik közben és utána vizet. Azt még nem próbáltam, hogy közvetlen utána tápszert adjak neki. Megpróbálom így. Mert tényleg nem jó, ha nem bír ki 3-3,5 órát, mint egyébként.
2011. júl. 30. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 5 és fél hónapos a babám, ebédre megeszik általában 300-360 ml főzeléket, uzsonnára pedig 230 ml gabonakását. Mindig kap közben-utána vizet, de tápszert nem. Tápszert napi 4szer iszik, 180-230 ml közötti mennyiségeket.
2011. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Megkérdezhetem, hány kilós a babád? Csak kíváncsiságból, mert pl. az enyém alig eszik, mégis elég gyorsan gyarapszik, és kíváncsi vagyok.
2011. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!