Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónapos lesz a kisfiam...

6hónapos lesz a kisfiam koraszülött baba (33. hétre született), szépen gyarapszik+minden, hozzátáplálást is elkezdtük. Forgolódni nem nagyon akar baj lehet a mozgás fejlődésével?

Figyelt kérdés
Csörögöt fogja szájához veszi rágja, mert jön a foga. A fejét szépen tartja.
2009. jan. 28. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden baba más, nem kell aggódnod.

Ha gondolod, a doki elküldhet vizsgálatra, de nem kell félned.

2009. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a koraszülött babák 1 éves korukra érik utol társaikat. Mi is hat hónaposak vagyunk, és most tanultunk meg még csak hátról hasra fordulni, a fordítottja már megy, de a védőnőm szerint ha ezt hét hónaposan csinálnánk, még akkor sem lennénk elkésve vele. Andris a 38. hétre született meg amúgy.
2009. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy minden ok. Fejlődésneurológián is voltunk októberben azt mondták, hogy minden ok.De 1ismerősöm akivel egy nao szültünk, ő is 33.hétre neki már forgolódik a fia, és ezért aggódok csak. De köszi a válaszodat, nem leszek nyugtalan ez miatt
2009. jan. 28. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

Az én kisfiam is koraszülött (34.hétre), 6 hónapos lesz február közepén. Ugyanezeket csinálja mint a tied. Mi járunk a kora utógondozóba. Kellett volna tornáztatnom, mert 4 hónaposan még nem emelte e fejét. Beteg lett, láz nátha stb.., úgyhogy nem piszkáltam a tornával, és képzeld el egyik napról a másikra teljesen magától elkezdte gyönyörűen tartani a fejét. Mostmár ő is nyúl a tárgyakért, persze mindent megkostól. Úgyhogy szerintem ne aggódj, max egy picit később kezdi el mint "kortársai". Ugyanis nekem azt mondta pont most a doki, hogy kb 1 éves korukra egyenlítődik ki a korrigált kor, és az elvileg kiírt születési időpont.

2009. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne hasonlítgasd a másik babához, mert olyan különbözőek. Csak magadat idegesíted ezzel. Ha meg akarsz nyugodni, akkor vidd el megint dokihoz.

Az én példám, akivel egy napon szültem (mindkettőnknek időre lett a baba):

- a lányom korán fordult hasra és vissza, időben mászott, kúszott, korán felállt, de "csak" 14 hónaposan indult el.

- az ő fia később fordult, és sosem kúszott-mászott, viszont 10 hónaposan ment. És egy éves korukra legalább 2 kiló különbség volt köztük.

Szerintem még nem kell aggódnod. Tornáztasd, ha kedve van, segítsd a fordulás megtanításában.

2009. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 37 hétre született.Most 7 hónapos,de még nem forog.Voltunk minden vizsgálaton,(fejlődés neurológia,koponya uh),járunk heti 2* Dévény terápiára,minden rendben csak azt mondja a gyógytornász,hogy lusta.Majd fog forogni,ha úgy érzi szüksége van rá.Egyébként minden mást csinál,Két kézzel 3 dolgot fog,ha férne a kezébe szerintem többet is:))),már kezd kúszni,sose ott van ahova leteszem,szövegel egyfolytába,sikongat,a lábujját bekapja,ha pelenkázom,egy hete már elkezdtem a hozzátáplálást is,szóval minden mást,de forogni nem forog.
2009. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!