Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vissza gondolva, milyen volt...

Vissza gondolva, milyen volt a hangulatod;közérzeted;a baba mozgás, úgy az egész nap, mikor is elkezdődött a vajúdásod?

Figyelt kérdés

Az is érdekel,hogy első,második....baba.

Csak mert ma kimondottan rossz a közérzetem,az előbb a víz levert,most majdnem fázom,a hüvelyemből a combomba végi nyilall-de szinte egész nap,és most már az egyszerű helyváltoztatás is nagyon fájdalmas.Szédülök,émelygek,ég a gyomrom is.Egyszóval ritka sz...l vagyok.Viszont a baba nagyon aktív egész nap.37hetes vagyok


2010. máj. 3. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem ilyen volt az utolsó pár hetem, a 41. héten szültem. aznap semmi extra nem volt.
2010. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam első babámmal. Aztán még túl is hordtam. Aznap, amikor bendult a szülés, semmi extra bajom nem volt, a baba normális aktivitást mutatott, talán az volt más, hogy semmi nem tudott lekötni, nem voltam fáradt sem, éhes sem, nem volt kedvem chatelni, olvasni, semmi se kellett. Már rendszeres 7 perces fájásaim voltak, amikor kezdtem elhinni, hogy ez már tényleg a szülés lehet. Addig meg voltam győződve, hogy csak jóslók. :)
2010. máj. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Adri baba ***** válasza:
meg sem mozdult!nekem mondjuk hajnalban indult meg,de előző nap nstn úgy kellett rángatnom hogy jelezzen
2010. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első babám volt, délelőtt nst-n voltam, aztán mág rokonlátogatóban. Olyan szaladós napom volt.

Este 8ra értem haza keresztanyumtól, és 11kor kezdődtek a fájások, de nem hittem hogy ez az lenne:D

Aztán 2kor már 5percesek voltak.

Én tehát azon a napon nagyon jól éreztem magam.

2010. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én idegesebb voltam az átlag napoknál. Felhúztam magam, mert busszal mentem fel (dombon laknak) Anyáékhoz és 2 öregasszony annyira beszélgetett, hogy nem fértem el az óriás hasammal köztük és nekimentem az egyiknek. Visszafele már gyalogoltam. :) Este még a Párom csirkepörit főzött (azóta sem), de már nem kívántam a kaját. Semmi extra tünetem nem volt ezeken kívül.
2010. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó héten voltak ezek a tuneteim.A vajúdás napján iszonyatosan fáradt voltam egész nap, pedig semmit nem csináltam másképp, mint szoktam...Azon gondolkodtam, ha aznap megindul a szülés nem tudom mit csinálnék, a fáradságtól szülni se tudnék...És éjjel elfolyt a magzatvíz...Az étvágyam sem volt olyan jó aznap, mint előtte.
2010. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jo volt nagyon a hangulatom. Anyukammal elmentunk reggelizni egy kavezoba, o kozben szamolta a fajasok kozott eltelt idot. Baba mocorgast nem nem nagyon ereztem.Delutan meg ettem egy adag milanoi makaronit, mert meg mindig nem hittem, hogy aznap ejjel megszuletik a fiam. Nekem nem voltak olyan problemaim, mint amiket te leirtal, de persze ez nem jelent semmit. Pihenj, lehet hogy csak a magzatmozgas miatt vannak ezek a tunetek.
2010. máj. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én január 2-re voltam kiírva, tudtam, hogy nem akkor fog jönni a baba. Amnioscopiára kellett mennem szombaton sejtettem, hogy baj lesz. A doki aki csinálta egy vadállat volt... Az én dokim szabin...

Bevéreztem elég rendesen, az orvosommal úgy beszéltük meg, ha soknak ítélem meg, kapom a cuccom és megyek a kórházba, így is lett, szombaton már a sürgősségiről nem engedtek haza, abban reménykedtem kibirjuk hétfőig amikor a saját orvosom visszajön szabiról. Vasárnap nagyon fáradt voltam, egész nap csak aludni akartam még a szobatársnőmmel sétáltunk és lépcsőztünk egyet, aztán én már gyorsan zuhanyoztam és lepihentem éreztem, hogy másnap szülök, a baba sem volt aktív.Hétfő hajnalban furcsa érzés tört rám, szinte az egész belsőm bizsergett. Felkeltem, hogy kimegyek a WC-re de onnan már nem tudtam felálni, folyt a magzatvíz. Alig tudtam összekaparni magam. Aztán felvittek a szülőszobára ott belémhasított, hogy ez császár lesz. Furcsa mert teljes normál szülésnek indult de a picikém nem tudott beilleszkedni, egész vajudás alatt mozgott. 9 óra vajúdás után császár lett a vége.

2010. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első baba.

Csütörtöki napon átjött a barátnőm a gyerekével. Főzőcskéztünk, babaruhákat válogattunk-hajtogattunk, dumáltunk. Délután hazavittem őket, aztán itthon még vasaltam kicsit, kb. másfél óra alatt megborotválkoztam :))), aztán gondoltam ami még kimaradt, beleteszem a "szülős" csomagomba. Mintha éreztem volna...

Hazajött a párom, jól összevesztünk egy kis semmiségen este. 10 óra körül vettem észre, hogy rendszeresen vannak összehúzódásaim. Másnap délután már kezemben volt a fiam!

Utólag jutott csak eszembe, hogy gyakorlatilag egész nap csak 1 banánt és egy fél narancsot ettem, és egyáltalán nem voltam éhes! A babám akkor már napok óta érezhetően kevesebbet mozgott.

2010. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk félő volt hogy koraszülött lesz,úgyhogy amint betöltöttem a 37. hetet én megnyugodtam!

Csütörtökön felébredtem,reggel a párommal készítettem reggeli a gyógyszereit..(már a vége felé nem keltem vele,mert csak aludtam volna)majd készülődtem elmentem a barátnőmhöz,a kedvenc helyemre ahol ittam egy kávét,beszélgettem....Délben főztem,mintha mindent tökéletesre akartam volna,rendbe(készre) csináltam a babaszobát,majd hazajött a párom,kimentünk anyósomékhoz...

Este fürödtem hajat mostam,majd mondtam páromnak,enyhe görcseim vannak(nem vette komolyan mert a 31. héttől voltak)Lefeküdtünk!És éjjel 1:29 kor ébredte erősebb görcsre,majd 5 perc múlva megint!(ilyen is volt már)nem is szóltam csak kijöttem és pakolászni kezdtem,és írtam a fályásokat!3-kor 3 percesek lettek!Felhívtam a szülésznőm,mondta 5 körül érjünk be!Ekkor keltettem haláli nyugalommal a párom!Elkészült majd én is,és elindultunk!Én ilyen nyugodt életemben nem voltam!Olyan hihetetlen utólag is!

fél 6ra értünk be 9:25-kor már meg is született!Én mindenkinek ilyen szülést kívánok(akinek könyebb és gyorsabb volt annak persze nem )

Pedig nem volt kicsi mert 61 cm és 3950grammal született a kislányom!

örömtelin emlékszem december 4-ére!

3-án meg mintha "elköszöntem" volna mindentől!Persze csak egy kis időre,mert már mindenhova járunk főleg ha jó idő van!

Első Babám Ő!

2010. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!