Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem olyan szigorúak...

Mikortól nem olyan szigorúak a higiéniás szabályok, mint az elején?

Figyelt kérdés
Mert ugye az elején úgy volt, hogy mindent kifőzni, mindig jól kezet mosni a kezét nem puszilgatni... Mik a higiéniás szabályok egy hat hónapos babánál?
2009. jan. 28. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Erről a kéznempuszilgatásról nem is hallottam. Én 6 hónaposan már rég nem sterilizáltam a cuccait, csak elmostam forró mosogatószeres vízben. Még jópárszor fertőtlenítő szappannal mosok kezet, de nem mindig (és már csak addig, amíg el nem fogy). A ruháit már régóta a mi ruháinkkal mosom, Drefttel és szenzitív öblítővel. Ha v.mi leesik a földre (mármint a házban), akkor "leporolom" és kész.
2009. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
az én kislányom ma 5 hónapos. Én csak 3 hónapig sterilizáltam a cumiját és a mellszívó tartozékait. Azután én is csak elmosom forró mosószeres vízzel. Bizony én már a kórházban is puszilgattam a kezeit és nincs semmi baja. Nem is szaladok azonnal kezet mosni, mielőtt felveszem, csak, ha előtte olyan dolgot csináltam. Persze szopi előtt és pelusozás után alaposan kezet mosok. A ruháit én 1-1,5 éves koráig külön mosom. Ha a cumija leesik, azt is csak elmosom. Ő a 4. babánk és eddig sem volt gond, hogy nem sterilizáltam a gyerekek körül mindent. Így is egészségesek, az orvos néha panaszkodik is, hogy ritkán látja őket :)
2009. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

én azért kicsit jobban odafigyelek, majdnem annyira, mint az elején. ki már nem főzök semmit, az igaz, de forró vízzel v fertőtlenítőfolyadékkal sterilizálok. pl. cumikat, játékokat. ha a kezét puszilgatják, rögtön megmosom, bár azt gondolom, hogy lehetne 1 felnőttnek annyi esze, hogy nem puszilgatja egy pár hónapos baba kezét. rémálom...

kúszik, mászik a földön, szóval megeszi azt a koszt, ami kell neki az immunrendszer-erősödéshez. azért nem baj, ha vmi komolyabb dolgot nem szed össze. Sőt!!! még most sem veheti fel senki kézmosás nélkül. az minimum azt gondolom.

8 hónapos kisfiú ayukája

2009. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Eggyet ertek az elottem szolohoz! Manapsag mar annyi fajta baci, virus, stb letezik, hogy meg egy felnott is sokszor nehezen veszeli at, hat meg egy kisbaba, akinek meg nincs az immunrendszere kifejlodve. Tenyleg nem jo puszilgatni a kezuket, mert aztan ok azt a szajukba teszik, es igen is tessek megmosni a kezet annak aki kintrol jon es ki tudja, miket ossze fogdosott, szerintem ha valaki haza megy akor is az az elso, hogy megmossa a kezet, hat meg ha egy babahoz megy!

Egyebkent a fennt emlitett okok miatt, en mindig sterilizalom a cumijat, a mellszivot, a cumisuveget. Szerintem ez nem tulzas.

4 hos kisfiu anyukaja.

2009. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
óóóó jó olvasni, h vannak olyanok, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én. szarok a pontozásra, adhattok akár 0-t is, az én manómat dzsuvás kezű emberek nem fogdossák az biztos.
2009. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Ez a beszed!
2009. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!